Sukcesy

Rok szkolny 2017/2018


 

I. BRANŻA BUDOWLANA

XXXI Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych – Zawody Centralne (kwiecień 2018)

               Laureaci: Majkrzak Tomasz 4T2, Wojcieszak Karol 4T2
                                  I miejsce drużynowo w Małopolsce

II. BRANŻA EKONOMICZNA

 Konkurs o Puchar Rektora PWSZ w Nowym Sączu „Przedsiębiorczość i innowacje-  kluczem do sukces“, finaliści:

         Tomasz Miśkowiec kl. 2 b2
                     Marcin Karpierz kl. 3 b2
                     Karolina Dudek kl. 3 b2
                     Sławomir Lach kl. 3 b2
                     Bartłomiej Trepa kl. 3 b2  
                    Anna Augustyn  kl. 2 b1

Konkurs „Pomysł na biznes w powiecie limanowskim”- II miejsce:

         Sebastian Żabówka  kl. 2 b2
                    Konrad Krzyściak kl. 2 b2

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” – II etap wojewódzki

         Justyna Obajtek – kl. 4 b1
                   Anna Kucharczyk – kl. 2 b1
                   Krzysztof Węgrzyn – kl. 2 b1

Konkurs wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj swoje prawa w pracy” – etap regionalny

          Edyta Zelek kl. I b
                      Patrycja Koza kl. II b1

Olimpiada Statystyczna – zawody okręgowe

         Katarzyna Jarosz kl. 3 b2
                    Damian Hanula kl. 3 b2
                    Marcin Karpierz kl. 3 b2

III. BRANŻA GASTRONOMICZNA

 XIX Małopolski Konkurs Gastronomiczny  pn.: „Na królewskim stole”

Wyróżnienie dla Kamili Florek i Klaudii Wydry z klasy 3 G2 za profesjonalną obsługę kelnerską oraz bardzo dobry kontakt z gościem. Wyróżnienie dla Patryka Szyrszenia z klasy 3G2 w kategorii barman.

Konkurs pt:  „Torciki marcepanowe” w ramach projektu „Mam zawód, mam fantazję II” w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce.  Wyróżnienie dla ucznia klasy IV G1 Karola Zięby.

„Quiz wiedzy kulinarnej” z branży turystyczno-gastronomicznej  Konkurencja składała się z trzech etapów. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze na każdym etapie i zajęli 2 miejsce – Łucja Wardęga z klasy 3G1, Karol Zięba z kl. IVG1
  

„X Sądecki konkurs Szkół Gastronomicznych” pt: „Regionalne produkty na europejskim stole”. W konkursie  brały  udział uczennice z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Kamila Florek i Klaudia Wydra. Dziewczyny przygotowały aranżację stołu oraz przeprowadziły profesjonalną obsługę kelnerską – II miejsce.

IV. BRANŻA HOTELARSKA                 

Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej  – etap okręgowy uczennice z klasy IV F Duda Karolina oraz Nowak Angelika.

Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim – wyróżnienie –  uczennice z klasy III F technikum Hotelarskiego Faron Aneta i Sułkowska Monika

                              OSIĄGNIĘCIA ZESPOŁU „CONSONANS”

I miejsce w eliminacjach powiatowych – 63 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski    w kategorii poezja śpiewana : Pietrzak Oliwia kl. 1b

III miejsce – Konkurs Pieśni Patriotycznej : Surdziel Dawid, Boczoń Marcin, Waktor Bartłomiej 3T2

               OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

Powiatowa Licealiada Młodzieży  w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej

          Kat. dziewcząt: miejsce I
                       Kat. chłopców: miejsce I

Powiatowa Licealiada Młodzieży w Sztafetowych biegach przełajowych:

          Kat. dziewcząt, dystans 10x1000, miejsce I
                       Kat. chłopców, dystans 10x1500, miejsce I

Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lidze Lekkoatletycznej:

         Kat. dziewcząt: Biedroń Angelika – 800 m , miejsce I
                                     Hojnor Faustyna – 800 m, miejsce II
                                    Wrońska Bogusława – pchnięcie kulą, miejsce I
                                    Drożdżak Patrycja – pchnięcie kulą, miejsce II
                     Kat. chłopców: Palacz Kamil – 100 m, 200 m,  miejsce I
                                    Grucel Marcin – 100 m, miejsce II
                                    Grucel Marcin – 200 m, miejsce III
                                    Szewczyk Wojciech – 400 m, miejsce I
                                    Pach Dominik – 1500 m , miejsce II
                                    Michałka Paweł – pchnięcie kulą, miejsce I
                                    Matusiak Krystian – pchnięcie kulą, miejsce III
                                    Matusiak Krystian – skok w dal, miejsce II
                sztafeta 4x100, miejsce I- ZS 1 Limanowa

Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Piłce Ręcznej Chłopców – miejsce II

Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt – miejsce I

Powiatowa Liga Strzelecka :

          Kat. dziewcząt – miejsce II
                      Kat. chłopców – miejsce II

Powiatowa Licealiada w Drużynowym Turnieju Szachowym – miejsce II

Powiatowa Licealiada Młodzieży w Tenisie Stołowym Drużynowym

          Kat. dziewcząt – miejsce I
                       Kat. chłopców – miejsce I

Powiatowa Licealiada w Koszykówce:

          Kat. dziewcząt – miejsce III
                      Kat. chłopców – miejsce II

Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Piłce Siatkowej Chłopców – miejsce II

Powiatowa Licealiada w Drużynowych Biegach Przełajowych

          Kat. dziewcząt – miejsce I
                      Kat. chłopców – miejsce I

Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Piłce Nożnej Chłopców na trawie –  miejsce I

Powiatowa Licealiada Młodzieży w Siatkówce Plażowej Chłopców – miejsce II.

W ramach Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego organizowanego przez ZPO – Międzyszkolny Ośrodek Powiatu Limanowskiego w roku szkolnym 2017/2018 w klasyfikacji generalnej Zespól Szkół Nr 1 po raz kolejny zajął miejsce I.

 

INNE:

XXII Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim – laureaci:  Adamczyk Alicja          4F/H, Jasińska Marta 4F/H, Gorczowska Katarzyna 3P, Mazur Anna 3P, Orzeł Marlena 3P, Więcek Kornelia 3P, Włodarczyk Iwona 3P

I miejsce w finale – Powiatowe Zawody Strzeleckie w ramach Licealiady Młodzieży: Drożdżak Piotr 3d

I miejsce – Powiatowe Zawody Strzeleckie –Kądziołka Grzegorz 1M

II miejsce – Powiatowy konkurs matematyczny, „Śladami Matematyków” – Smorońska Natalia 3T2

II miejsce – Powiatowa Licealiada w Szachach /Bubula Magdalena IIIb1/

IV miejsce – Powiatowy Konkurs Wiedzy o AIDS – Katra Justyna 1W/T3

V miejsce – Międzyszkolny Konkurs Prozdrowotny „Zdrowie to Twój Skarb” – Zamora Monika 3C,

VI miejsce – Międzyszkolny Konkurs Prozdrowotny „Zdrowie to Twój Skarb” – Piechura Szymon 3C

VI miejsce etap powiatowy – XI Międzyszkolny Konkurs Prozdrowotny „Zdrowie to Twój Skarb” : Kurzeja Dawid 3W/T3, Przybyłowicz Anna 3 W/T3

X miejsce na etapie diecezjalnym- Konkurs Biblijny : Stańczyk Michał 1b

VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny „Śladami Matematyków” – udział: Więcek Sylwia 3b1

Konkurs Językowy Duet – udział: Wardęga Łucja

Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy– udział: Szydłowska Sylwia 1C, Szumańska Katarzyna 1C

Drugi etap konkursu z języka angielskiego i niemieckiego DUET – udział : Kowalczyk Karolina 2C, Wiktor Karolina 2C, Miśkowiec Magdalena 4b2/T3

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny ALCHEMIK – udział – Kowalczyk Karolina 2C, Ćwik Natalia 2C, Madoń Justyna 2C

Okręgowy Konkurs Recytatorski – Augustyn Joanna 1P, Zoń Dominika 1P

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Malowane pieśni”:  uczniowie kl. 1P, 2b

Zawody Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – awans Hojnor Maciej 4T2

Olimpiada teologiczna– etap rejonowy- Wojcieszak Monika 4b2/T3

 

Rok szkolny 2016/2017


I. BRANŻA BUDOWLANA:

XXX Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych – Zawody Centralne (kwiecień 2017)

Laureaci: Natalia Czamara kl. 4T1, Józef Kucharczyk kl. 4T1
Finaliści: Klaudia Tokarz kl. 4T1, Mateusz Pajor kl. 4T2

I miejsce na etapie okręgowym w Małopolsce.

I miejsce w VIII Międzynarodowym Turnieju Budowlanym w Raciborzu

  1. Rafał Bańdo – kl. 3T2
  2. Bartosz Matyasik – kl. 3T2

III miejsce w VIII Międzynarodowym Turnieju Budowlanym w Raciborzu

  1. Dominik Boczoń – kl. 3 T2
  2. Łukasz Boczoń – kl. 3T2

II. BRANŻA EKONOMICZNA:

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym”organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim oraz City Foundation.

  1. Karolina Dudek – kl. 2b2
  2. Damian Hanula – kl. 2b2
  3. Marcin Karpierz – kl. 2b2

Finalista Konkursu o Puchar Rektora PWSZ w Nowym Sączu „e-Administracja wyzwaniem XXI”

  1. Jakub Garncarz – kl. 4b2

Wyróżnienie w Konkursie „Pomysł na biznes w powiecie limanowskim”

  1. Rafał Sułkowski – kl. 2b1

V miejsce w finale Konkursu w ramach projektu „Lekcje z ZUS” – „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

  1. Justyna Obajtek – kl. 3b1
  2. Karolina Juszczak – kl. 2b2
  3. Aleksandra Wątor – kl. 3b2

V miejsce w finale Konkursu „Chłopska Szkoła Biznesu”

  1. Szymon Kołodziej – kl. 3b2
  2. Przemysław Pławecki – kl. 3b2

Etap okręgowy XXX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej pod hasłem „Gospodarka a państwo” organizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

  1. Marcin Plata – kl. 4b1

BRANŻA GASTRONOMICZNA:

I miejsce w XVIII Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych „Podróże przez smaki” w zawodzie kelner

  1. Karolina Kordeczka
  2. Justyna Atłas

OSIĄGNIĘCIA ZESPOŁU „CONSONANS”

Tytuł Laureata w XIV Małopolskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej – Kraków – październik 2016 oraz zdobycie kwalifikacji na Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej – Warszawa – Zamek Królewski listopad 2017 r.

Tytuł Laureata XII Wojewódzkiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej – Lubień – listopad 2016

III miejsce dla wokalistki zespołu Magdaleny Mól w XII Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej – Lubień – listopad 2016

Finał 62 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – Turniej Poezji Śpiewanej – solistka zespołu Agata Palka – Włocławek – czerwiec 2017 r.

Nagroda Specjalna dla solistki zespołu „CONSONANS” Agaty Palki w XXIII Finale Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Literackiej – „Poetycko-Muzyczna Bitwa pod Gorlicami – Gorlice – maj 2017.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

I miejsce – Sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców
I miejsce – Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt
I miejsce – Tenis StołowyDziewcząt
I miejsce – Siatkówka Chłopców
I miejsce – Koszykówka Chłopców
I miejsce – Koszykówka Dziewcząt
I miejsce – Piłka Nożna Chłopców
I miejsce – Biegi Przełajowe Chłopców
I miejsce – Biegi Przełajowe Dziewcząt
I miejsce – Liga Strzelecka Dziewcząt
I miejsce – Drużynowa Lekka Atletyka Dziewcząt
I miejsce – Drużynowa Lekka Atletyka Chłopców

Wojewódzkie:

I miejsce – Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt
I miejsce – Sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców
I miejsce – Piłka Nożna Chłopców

Rok szkolny 2015/2016

I. Powiatowa Licealiada Młodzieży w Indywidualnej Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt ur. 1998-1999 bieg na dystansie 400 m
I miejsce – Klaudia Biernat kl. I T2 (październik 2015)

II. Powiatowa Licealiada Młodzieży w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt ur. 1996-1999 bieg na dystansie 400 m
I miejsce – Klaudia Biernat kl. I T2 (październik 2015)

III. Powiatowy Konkurs Recytatorski
II miejsce – Natalia Wójcik kl. III G1 w kategorii “Jan Paweł II Jako artysta” (październik 2015)
III miejsce – Katarzyna Pawlak kl. I b2 w kategorii “Jan Paweł II Jako artysta” (październik 2015)
III miejsce – Kacper Mól kl. I G1 w kategorii “Poezja i proza patriotyczna” (październik 2015)

IV. VII Międzynarodowy Turniej Budowlany w Raciborzu
I miejsce – Paweł Zasadni kl. IV T1 i i Kamil Madoń kl. IV T2 (grudzień 2015r.)

V. 42 Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości – finał okręgowy
III miejsce zespołowo: Klaudia Biernat, Stanisław Czyżycki, Bartłomiej Waktor

VI. 61 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje rejonowe (kwiecień 2016)
II nagroda w Turnieju Teatrów Jednego Aktora: Agnieszka Leśniak kl. IV T1

VII. XXIX Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych – zawody centralne (kwiecień 2016)
Laureaci: Jolanta Szczepaniak, Natalia Czamara.
Finaliści: Zbigniew Salabura, Jakub Wątroba, Józef Kucharczyk.
Drużynowo IV miejsce.

Rok szkolny 2014/2015

I. Powiatowy Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni “Patriotyczna Twórczość Świętego Jana Pawła II” (wrzesień 2014)
I miejsce w kategorii recytatorskiej – Aneta Wierzycka kl. II T1
III miejsce w kategorii recytatorskiej – Joanna Biedroń kl. O/M
I miejsce w kategorii wokalno-instrumentalnej – CONSONANS w składzeie: Marcelina Dudek kl. II G/W, Justyna Król kl. II F/H, Piotr Młynarczyk kl. IV b.

II. I miejsce dla ZS Nr 1 w Limanowej w Finałach Małopolskiej Licealiady Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych na dyst. 10x1500m, kat. dziewcząt ur. 1995 i mł. (Nowy Targ, październik 2014)

III. III miejsce dla ZS Nr 1 w Limanowej w Finałach Małopolskiej Licealiady Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych na dyst. 10x1500m, kat. chłopców ur. 1995 i mł. (Nowy Targ, październik 2014)

IV. I miejsce dla ZS Nr 1 w Limanowej w I rzucie Powiatowej Licealiady Młodzieży w Szkolnej Drużynowej Lidze LA kat. chłopców ur. 1995-98 (Mszana Dolna, październik 2014)

V. I miejsce dla ZS Nr 1 w Limanowej w I rzucie Powiatowej Licealiady Młodzieży w Szkolnej Drużynowej Lidze LA kat. dziewcząt ur. 1995-98 (Mszana Dolna, październik 2014)

VI. II miejsce dla Klaudii Skoczeń w V powiatowym konkursie wiedzy o ochronie przyrody w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych (Limanowa, listopad 2014)

VII. Tytuł laureata dla zespołu wokalno-instrumentalnego Consonans w XII Małopolskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej

Skład zespołu:
Karolina Curzydło
Marcelina Dudek
Justyna Król
Dawid Gąsiorek
Bartosz Matyasik
Szymon Michura
Piotr Młynarczyk
Radosław Szewczyk

VIII. I miejsce dla zespołu wokalno-instrumentalnego Consonans w V Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej

Skład zespołu:
Karolina Curzydło
Marcelina Dudek
Justyna Król
Dawid Gąsiorek
Bartosz Matyasik
Szymon Michura
Piotr Młynarczyk
Radosław Szewczyk

IX. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje powiatowe
I miejsce w kategorii recytacji: Aneta Oleksy
I miejsce w kategorii poezji śpiewanej: Agata Palka
III miejsce w kategorii recytacji: Aneta Wierzycka

X. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych – etap okręgowy:
Jakub Gołąb – laureat
Michał Pajor – laureat
Piotr Dutka – laureat

Rok szkolny 2013/2014

I. XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski “Jan Paweł II jako artysta” (październik 2013)

I miejsce: Natalia Wójcik kl. I G1
II miejsce: Aneta Wierzycka kl. I P
Wyróżnienie: Bubula Maria kl. III C

II. V Międzynarodowy Turniej Budowlany w Raciborzu (grudzień 2013)
VIII miejsce Paweł Zasadni