Aleksandra Szewczyk laureatką Konkursu Literackiego „Piękno Małopolski – Słowem Opisane”

Aleksandra Szewczyk laureatką Konkursu Literackiego „Piękno Małopolski – Słowem Opisane”

Aleksandra Szewczyk, uczennica kl. 2A2 znalazła się w gronie laureatów tegorocznej 4. edycji Konkursu Literackiego: ,,PIĘKNO MAŁOPOLSKI – SŁOWEM OPISANE”, organizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. 

Aleksandra otrzymała wyróżnienie  za wiersze pisane gwarą pt.: „Małopolska – ma łojcyzna” i „Małopolski roj”. Miała również możliwość uczestniczyć w warsztatach literackichdla laureatów konkursu w kategoriach wiekowych: do lat 12 i od 13 do 17, prowadzonych przez znaną oraz cenioną sądecką poetkę i prozatorkę – Joannę Babiarz.

Laureatka turnieju podzieliła się z nami następującym spostrzeżeniem: „Otrzymałam wyróżnienie i bardzo się cieszę z tego powodu, bo jak zaznaczył prowadzący, jury było w tym roku bardzo surowe i w wybranych kategoriach, zwłaszcza tych do 18 roku życia, nie przyznało wszystkich miejsc. Tym bardziej jestem z siebie dumna, bo laureatami w mojej kategorii: wiersz gwarą – byli głównie mieszkańcy Zakopanego i jego najbliższych okolic.”.

Uczennicę do konkursu przygotowały jej mama i babcia. Gratulujemy!

Skip to content