XI edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego: „Śladami matematyków”

XI edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego: „Śladami matematyków”

28  maja 2024 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego
w Limanowej odbyła się XI edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „Śladami matematyków”.Honorowy Patronat nad konkursem objął Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski. Organizatorami Konkursu są nauczyciele matematyki z naszego Zespołu Szkół.

W tym roku konkurs, dedykowany uczniom klas ósmych szkół podstawowych, miał na celu przybliżenie sylwetki wybitnego matematyka: Pitagorasa. Eliminacje wewnątrzszkolne zostały przeprowadzone w szkołach podstawowych i wyłoniły uczniów, którzy wzięli udział w głównej rywalizacji, która odbyła się w naszej szkole. W konkursie brało udział kilkudziesięciu uczniów z 14 szkół podstawowych z powiatu limanowskiego.

Turniej składał się zarówno z testu jednokrotnego wyboru z pytaniami dotyczącymi życiorysu i osiągnięć Pitagorasa, jak i zadań otwartych. Część drugą stanowiły zadania z poziomu klasy ósmej szkoły podstawowej. Rozdanie nagród nastąpi 14 czerwca o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej.

Tego samego dnia odbędzie się wręczenie nagród w wewnątrzszkolnym konkursie plastycznym na logo konkursu: „Śladami matematyków”, który odbył się w styczniu.

Zwycięzcy otrzymają cenne i praktyczne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Limanowej, a o wynikach poinformujemy Was już wkrótce !!!

Skip to content