Po rozum do … biblioteki!

Po rozum do … biblioteki!

Od wielu lat, również i w naszej szkole, w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r. Ma na celu zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
W tym roku International Accociation of Libriarianship – IASL jako hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wybrało – „The School Library: My Happy Place where Creativity and Imagination Flourish”, czyli w tłumaczeniu: „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.
W ramach uczczenia tego Święta w bibliotece odbędzie się szereg konkursów i imprez, na które serdecznie zapraszamy przez cały październik. Czeka Was dobra zabawa i … nagrody : ).
Program obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych:

 1. Krzyżówki czytelniczo-literackie.
 2. Z jakiej książki pochodzi ten fragment? – konkurs.
 3. Lubię to, czyli szybkie polecenie książki – recenzja.
 4. Punkt bookcrossingu:
  – Odkrywaj! Czytaj! Uwalniaj!
  Nieodpłatnie zabierz książkę.
  Przeczytaj.Podaj dalej.
  – Dorzuć książkę od siebie (jeśli chcesz).
 5. Słodki dzień – wypożycz książkę ale … nie lekturę!
 6. Co wiesz o bibliotece – quiz.
 7. Tematyczne wystawy książek.
Skip to content