Wizyta zawodoznawcza w Graboszycach

Wizyta zawodoznawcza w Graboszycach

30 marca 2023 roku uczniowie klasy 3r/Wp wzięli udział w wyjeździe zawodoznawczym do Graboszyc w powiecie oświęcimskim. Uczniowie obejrzeli chlewnię oraz uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych, które pozwoliły im poszerzyć swoją wiedzę na temat anatomii i fizjologii układu rozrodczego krowy i lochy, technologii produkcji, przechowywania i transportu nasienia buhaja i knura oraz wszystkich zagadnień związanych z przeprowadzaniem zabiegu unasieniania u bydła i trzody chlewnej.

W czasie wizyty w Graboszycach odbyła się część praktyczna kursu inseminacyjnego. Po zdaniu egzaminu wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat, umożliwiający inseminację bydła i trzody chlewnej w Polsce i pozostałych państwach Europy.

Skip to content