Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

14 kwietnia 2023 roku 200 maturzystów wraz z  opiekunami z Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej, wyruszyło na pielgrzymkę na Jasną Górę, aby przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej podziękować za dotychczasowe lata nauki i prosić o światło Ducha Świętego na czas zdawania egzaminów maturalnych i  wyboru przyszłej drogi życiowej.

Pierwszym punktem pielgrzymki było odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Młodzi ludzie wraz z księżmi i nauczycielami modlili się za swoje rodziny oraz przyjaciół. Zwieńczeniem pielgrzymki była Msza Święta odprawiona w kaplicy przed obrazem Pani Częstochowskiej.

Pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę to już od wielu lat piękna tradycja w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej. To czas, kiedy młodzi ludzie mają szansę zbliżyć się do Boga, ale także do siebie nawzajem. To także czas, kiedy mogą zaczerpnąć sił i nadziei na przyszłość. Wspólne modlitwy, rozmowy i dzielenie się doświadczeniami umacniają  wiarę naszych uczniów i motywują ich do dalszej pracy nad sobą.

Skip to content