Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek

Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek

3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek, święto ustanowione w 1984 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy – PEN Club. Warto wiedzieć, że polski PEN Club powstał z inicjatywy Stefana Żeromskiego w 1925 roku. Wśród założycieli znaleźli się Emil Breiter, Bolesław Gorczyński, Wacław Grubiński, Juliusz Kaden-Bandrowski, Stefan Krzywoszewski, Jan Lechoń, Jan Lorentowicz, Bronisława Neufeldówna, Edward Popoff, Józef Relidzyński i Leopold Staff.

Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek to dobry czas na przypomnienie polskich laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie literatury:

  1. Henryk Sienkiewicz – 1905
  2. Władysław Reymont – 1924
  3. Czesław Miłosz – 1980
  4. Wisława Szymborska – 1996
  5. Olga Tokarczuk – 2019

Z okazji święta autorów książek zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy w poniższych quizach.

Życzymy dobrej zabawy!

Biblioteka szkolna

Skip to content