XXXVI Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

XXXVI Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

13 stycznia 2023 roku  na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbył się etap okręgowy XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Naszą szkołę, jako zwycięzca eliminacji szkolnych reprezentował Wojciech Rusnak z klasy 4 brp.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej  jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomicznejej celem jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła wydarzenia ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie  rozwojowi samodzielnego myślenia. Hasło przewodnie bieżącej edycji olimpiady brzmi: „W  świecie rosnącej inflacji. Wymiar mikro- i makroekonomiczny”.

Zawody okręgowe  miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów:

  • jednego pytania o charakterze ogólnym nawiązującego do myśli przewodniej bieżącej edycji turnieju,
  • zadania z analizy finansowej,
  • 30 pytań testowych (każde z jedną prawidłową odpowiedzią).

Wojciechowi już teraz  gratulujemy wiedzy  i  mocno trzymamy kciuki za efekty intelektualnego wysiłku.

Skip to content