Sukces naszych uczniów w Olimpiadzie z Języka Polskiego

Sukces naszych uczniów w Olimpiadzie z Języka Polskiego

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Polskiego – zorganizowanej przez Olimp School w Łodzi. Testy, z którymi musieli się zmierzyć, były zbudowane z zamkniętych i otwartych zadań, które należało rozwiązać w 60 minut. Konieczna była znajomość utworów, literatury uzupełniającej oraz różnorodnych kontekstów ( m.in. historycznych, historycznoliterackich i biograficznych). Była to świetna okazja, aby rozwinąć wyobraźnię, sprawdzić swoją wiedzę, umiejętności, pobudzić młodzież do poszukiwania i porządkowania informacji. 31.01.22r. zostały ogłoszone wyniki. Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca w rankingu ogólnopolskim.

„MITOLOGIA GRECKA I RZYMSKA”

DAWID PŁAWECKI (1Mp) – 16. miejsce

AGATA NGUYEN (3b) -21. miejsce

ANNA WOŹNIAK (3b)- 21. miejsce

KACPER KURNIK (2b) – 25. miejsce

JULIA PAJĄK(2b) – 26. miejsce

 

„MITOLOGIA SKANDYNAWSKA”

ARTUR TRZUPEK (3b) – 23. miejsce

 

„ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ BOLESŁAWA PRUSA”

SYLWIA TRZÓPEK (3Pp) – 3. miejsce

JAGODA KAPTURKIEWICZ (3Pp) – 4. miejsce

ANNA HILGIER (3Pp) – 5. miejsce

DIANA SROKA (3b) – 7. miejsce

ANITA FLOREK (3Wp) –  9. miejsce

EMILIA WIĘCEK (3b) -13. miejsce

 

Opiekunami byli nauczyciele języka polskiego: p. Anna Biedroń, p. Iwona Bulanda, p. Paulina Kornaś, p. Adam Liszka, p. Małgorzata Wątroba.

Serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów!  

Skip to content