Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia poznawali Polskę

Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia poznawali Polskę

To był piękny jesienny dzień, 16.11.2021r. Promienie słońca na przełęczach przeplatały się
z mgłą Kotliny Orawskiej. I właśnie w takiej pięknej, jesiennej scenerii, uczniowie Szkoły Branżowej I Stopnia mieli okazję poznać historię, etnografię i geografię Górnej Orawy w jej polskiej  części.

            Wycieczka w ramach Przedsięwzięcia: „Poznaj Polskę”, dofinansowana w kwocie 3003,00zł, obejmowała w swoim programie zwiedzanie kościoła na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce w Orawce, gdzie podczas klimatycznego spaceru z przewodnikiem muzealnym, uczestnicy mogli ,,przenieść się w czasie’’. To wyjątkowe miejsce jest perłą sakralną naszego kraju.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie muzeum na wolnym powietrzu w Siedzinie. Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej to przepiękny zakątek u podnóża Pasma Policy.

Przekraczając kładkę na potoku, prowadzącą od głównego wejścia skansenu, można odbyć swoistą podróż w czasie i przestrzeni. Niewidoczny dla podróżujących drogą Sidzina-Zubrzyca, ukryty
za zasłoną lasu, sidziński skansen dostarczył nam mnóstwo wrażeń. Spacer z panem przewodnikiem był bardzo ciekawy.

            Na zakończenie wycieczki uczestnicy odwiedzili ,,Przystań w Kabanosie’’ w Jabłonce, gdzie czekał na nas pyszny obiad.

Skip to content