Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Zwycięstwo,, Ekonoma” w zawodach w kolarstwie górskim

Zwycięstwo,, Ekonoma” w zawodach w kolarstwie górskim

6 października 2021 r. na trasach narciarstwa biegowego w Zalesiu, u podnóża Mogielicy, odbyły się zawody w kolarstwie górskim. Celem zawodów było propagowanie kolarstwa wśród dzieci i młodzieży, poznanie walorów turystycznych naszego urokliwego regionu oraz wyłonienie najlepszej drużyny w powiecie. Do zawodów przystąpili przedstawiciele wielu szkół powiatu limanowskiego, a wśród nich młodzież  Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej. Nasza szkoła reprezentowana była przez dwie drużyny: dziewcząt i chłopców. Wyścig dziewcząt odbywał się na dystansie 6 km, zaś  trasa przygotowana dla chłopców  liczyła blisko 9 km; obydwie trasy były bardzo wymagające. Po zaciętej rywalizacji drużyna „Ekonoma”, kolejny rok z rzędu okazała  się najlepsza, zdobywając 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Również w kategorii indywidualnej, uczniowie naszej szkoły osiągali czołowe wyniki, zajmując wysokie miejsca na podium.  Zuzanna Ślazyk otrzymała  I nagrodę w kategorii dziewcząt, a  Konrad Nowak- II w kategorii chłopców.

Drużynę dziewcząt reprezentowały następujące uczennice:  Zuzanna Ślazyk,  Julia Banach i Monika Natanek.

W skład zespołu chłopców wchodzili zaś: Krystian Franczak, Konrad Nowak, Jakub Florek,oraz Mateusz Wójcik.

Opiekunem  drużyny był pan Paweł Przyprawa.

Serdecznie gratulujemy!

Skip to content