Poszukiwani wolontariusze

Poszukiwani wolontariusze

 

Wolontariusze Ekonoma nadal współpracują z PCPR.

Chcesz pomagać? Dołącz do nich!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej realizując działania wspierające rodziny zastępcze zawsze może liczyć na zaangażowanie ze strony niezawodnych uczniów naszej szkoły.

W ubiegłym roku szkolnym uczestniczyli oni w kilku ciekawych inicjatywach.

Jedną z nich była akcja Zostań rodzicem zastępczym zorganizowana 30 maja 2021 roku z okazji obchodzonego w tym dniu w Polsce Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Było to święto wszystkich dzieci, które znalazły opiekę i miłość u rodziców zastępczych, to również święto tych, którzy stali się rodziną dla dziecka, które przyjęli do swojego życia i domu.

Wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego wyruszyli na ulice miasta Limanowa, aby promować rodzicielstwo zastępcze. Rozdawali przechodniom plakaty, ulotki oraz balony zachęcając do zapoznania się bliżej z informacjami dotyczącymi funkcji rodziny zastępczej oraz pozostania kandydatami na rodziców zastępczych dla dzieci, które potrzebują opieki.

Aktualnie na terenie powiatu limanowskiego funkcjonuje około 80 rodzin zastępczych, w których przebywa ponad 100 dzieci. Jednakże potrzeby w tym zakresie są dużo większe. Dlatego PCPR nieustannie poszukuje kandydatów gotowych podjąć się tej roli.

Osoby zainteresowane pełnieniem funkcji rodziny zastępczej zapraszamy do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej – Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej przy ul. Matki Boskiej Bolesnej 16, tel. 18 44-99-757.

Kolejne działanie to spotkanie rodzin z terenu powiatu limanowskiego, które odbyło się w niedzielę 27 czerwca br. na terenie Pijalni Wód Mineralnych w Szczawie.

Organizatorem wydarzenia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wraz z Powiatem Limanowskim, Gminą Kamienica i Lokalną Organizacją Turystyczną Powiatu Limanowskiego.

Podczas spotkania wolontariusz z naszej szkoły opiekowali się najmłodszymi dzieciakami pomagając w organizacji licznych, bezpłatnych atrakcji takich jak degustacja dań regionalnych oraz potraw dziecięcych, zabawa z animatorem, dmuchaniec dla dzieci, pokaz sprzętu ratowniczego, symulator wypadku i alkogoogle, malowanie twarzy, skręcanie balonów, loteria fantowa, tatuaże wodne, degustacja wody mineralnej, lodów, waty cukrowej itp.

W obecnym roku szkolnym w piątek 8 października odbyło się spotkanie integracyjne rodzin zastępczych z terenu powiatu limanowskiego w restauracji Siwy Brzeg oraz kinie Klaps.  Podopieczni pod opieką naszych wolontariuszy oraz pracowników PCPR udali się na seans filmowy pt. Rodzinka rządzi. Natomiast opiekunowie zastępczy zostali zaproszeni na poczęstunek, gdzie mogli złapać chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków związanych z wychowaniem przyjętych dzieci. Wspólna zabawa rodzin zastępczych została uwieczniona w fotobudce.

Dziękujemy dotychczasowym wolontariuszom z klas 2Gp, 3T1 i 3T2 za godne reprezentowanie szkoły poprzez aktywne działania na rzecz innych oraz poświęcenie swojego wolnego czasu, często także w weekendy.

Chcesz pomagać? Teraz masz szansę. Możesz dołączyć do wolontariuszy PCPR.

Osoby chętne do pracy w wolontariacie prosimy o zgłoszenie się do pedagogów szkolnych.

Dziękujemy za dotychczasowe zgłoszenia uczniów klas pierwszych. Informujemy, że na początku listopada zostanie zorganizowane spotkanie z pracownikiem PCPR w celu ustalenia szczegółów i podpisania umów o współpracy.

 

Skip to content