ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 i 82. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ #Szkoła Pamięta

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 i 82. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ #Szkoła Pamięta

          01.09.2021r. rozpoczął się rok szkolny 2021/2022. O godzinie 08:00 w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Limanowej – Sowlinach odbyła się Msza Święta. Następnie, uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami. Z powodu pandemii, niestety niemożliwe było zorganizowanie tradycyjnej i uroczystej akademii. Cieszymy się, iż po długotrwałym okresie nauki zdalnej, możliwy był stacjonarny powrót do szkolnych obowiązków, spotkanie z nauczycielami i rówieśnikami.

            Nie zapomnieliśmy  o historycznym aspekcie tegoż dnia – 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji pod tablicą pamiątkową przy budynku B na ul. Witosa, zgodnie z tradycją – zapoczątkowaną w 1994 roku,  złożone zostały kwiaty. W uroczystości wzięli udział: Pan Mieczysław Uryga- Starosta Limanowski, Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej, Związek Strzelecki „Strzelec”, nauczyciele oraz uczniowie. Wszyscy oddali hołd bohaterom, członkom Batalionu Obrony Narodowej „Limanowa” , którzy w 1939 roku wyruszyli do walki z najeźdźcą hitlerowskim. Warto pamiętać słowa George’a Santayana:  „Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie”.

Cześć i chwała Bohaterom!

Skip to content