Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Małopolskie Wyzwanie Uczniów Szkół Gastronomicznych

Małopolskie Wyzwanie Uczniów Szkół Gastronomicznych

17.09.2021 roku w Zespole Szkół Nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Bochni odbyło się forum połączone z konkursem pod nazwą: „Ogarnij kasę na rozwój – challenge kulinarny. Europejskie menu z POWERem”. Spotkanie zorganizował Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Wyzwanie podjęli przedstawiciele pięciu szkół z województwa małopolskiego. Każda
z drużyn przygotowywała potrawę inspirowaną kuchnią wylosowanego kraju europejskiego. Naszą szkołę reprezentowały Magdalena Wiktor i Magdalena Młynarczyk z klasy 4G Technikum Żywienia
i Usług Gastronomicznych. Uczennice wylosowały kuchnię włoską i przygotowały dorsza z musem marchewkowo-pomarańczowym oraz arancini pomidorowo-paprykowe. Dziewczęta  bardzo dobrze poradziły sobie z przygotowaniem potrawy i jej prezentacją. Dowodem tego były słowa uznania od jury i dyplomy. Wydarzenie było transmitowane na żywo na stronie: https://www.facebook.com/pociagdokariery/

Uczennicom gratulujemy odwagi i kreatywności oraz życzymy dalszych sukcesów. 

 

Skip to content