Sukces naszych uczennic w konkursie z języka angielskiego

Sukces naszych uczennic w konkursie z języka angielskiego

20 kwietnia w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej odbyła się XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Konkurs ten jest formą intelektualnej zabawy językowej. Udział w nim polega na rozwiązaniu testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej.

Zadania z obowiązkowej lektury miały na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty spotykają się w literaturze – w tym przypadku w beletrystyce na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter – co jest odbiciem złożoności językowej oraz naturalnej nieprzewidywalności sytuacji językowych – zadania stanowiły wyzwanie oraz pobudziły dociekliwość.

W konkursie wzięło udział 24 uczniów naszej szkoy. Dwie osoby osiągnęły wyniki, które pozwoliły im znaleźć się na podium.

  • Jagoda Kapturkiewicz, kl. 2Pp – II miejsce w skali kraju, opiekun: mgr Magdalena Stanik
  • Weronika Wiktor, kl. 2M – III miejsce w skali kraju, opiekun: mgr Agnieszka Stefanowicz

Serdecznie gratulujemy sukcesu i zapraszamy na kolejną edycję konkursu.

Organizatorem konkursu jest Regionalne Stowarzyszenie Oświatowe „Kaganek” w Bielsku-Białej.

Sponsorem nagród w formie egzaminu B2 FIRST (FCE) Cambridge English Qualifications jest LangLTC – Szkoła Językowa Online i Autoryzowane Centrum Egzaminacyjne IELTS oraz Cambridge English Qualifications. Lang LTC wspiera młodzież planującą studia zagraniczne – w jednym miejscu, kandydaci mogą się przygotować i zdać egzamin wymagany w rekrutacji na uczelnie w m. in. Holandii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Australii i innych krajach.

Skip to content