Zalety e-learningu czyli jak skutecznie uczyć się w domu

Zalety e-learningu czyli jak skutecznie uczyć się w domu

Drodzy Uczniowie!

W  chwili obecnej, cały świat znalazł się  w obliczu wyjątkowej sytuacji walki z koronawirusem, który jak wiemy rozprzestrzenia się wyłącznie drogą kropelkową; aby doszło do zarażenia musimy mieć kontakt z osobą zarażoną. Dlatego najważniejsze w tym momencie jest maksymalne ograniczenie rozprzestrzenianie się wirusa, co można osiągnąć poprzez ograniczenie kontaktu. To, że nasza szkoła realizuje naukę w trybie zdalnym, ma sprzyjać ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa, co na ten moment jest największym priorytetem w tej nierównej walce.

Do tej pory, “domowe zacisze” kojarzyło nam się mniej z pracą, a bardziej z odpoczynkiem i relaksem. Teraz musicie poświęcić część waszego domowego czasu na zajęcia online. Kluczowa jest tutaj rutyna, koniecznie więc trzymajcie się godzin wynikających z planu lekcji, poświęcając czas na naukę, by potem odpocząć.

Zdajemy sobie sprawę, że macie przed sobą trudne zadanie. Wymaga to wprowadzenia niestandardowych rozwiązań. Wiemy, że będąc w domu i mając wokół siebie tyle pokus, aktywna  nauka wcale nie jest łatwa. Pamiętajcie, że  ogromne znaczenie w przyswajaniu wiedzy jest przestrzeń, w której się uczycie. “Kusząca” jest perspektywa nauki, leżąc w łóżku, jednak uwierzcie: taka nauka nie będzie efektywna.  Jak więc połączyć wszystkie czynniki, aby uczyć się efektywnie w domu? Jak zwiększyć wydajność mózgu ? Jak wreszcie podnieść motywację?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdzie w prezentacji multimedialnej przygotowanej przez zespół psychologiczno – pedagogiczny naszej szkoły.

tutaj link do prezentacji z załącznika

nauka w domu – prezentacja

Zapraszamy do lektury i życzymy powodzenia w dalszej nauce zdalnej!

Pragniemy również przypomnieć, że w trakcie zdalnego nauczania pedagodzy szkolni  oraz psycholog- pozostają do Waszej dyspozycji.

Jeśli będziecie potrzebowali naszej pomocy, rozmowy, informacji lub wsparcia, prosimy o kontakt przez e-dziennik. Istnieje również możliwość odbycia konsultacji telefonicznej lub spotkania stacjonarnego na terenie szkoły, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu przez e-dziennik.

Szczegółowy harmonogram dyżurów:

PEDAGOG SZKOLNY, PANI DOROTA ŻELASKO:
Poniedziałek    8.20 – 14.20
Wtorek             9.55 – 14.20
Środa                9.00  – 14.00
Czwartek         10.45 – 13.25
Piątek               9.05 –  11.45   12.40 – 14.00

PEDAGOG SZKOLNY, PANI BARBARA JABŁOŃSKA:

Poniedziałek    10.00 –  12.00

Wtorek              7.30 – 9.00  11.45 – 12.45

Środa                 7.30 – 10.30

Czwartek           8.30 – 11.00

Piątek                9.30 – 10.30

PSYCHOLOG SZKOLNY, PANI ANNA GAIK:

Poniedziałek   8.20 – 14.20
Piątek              8.00 – 12.00

Służymy wsparciem i pomocą w miarę naszych możliwości.

 

Pozdrawiamy!

Pedagodzy oraz psycholog szkolny.

Skip to content