Nauka w domu

Nauka w domu

Drodzy Uczniowie – kilka porad od pedagogów i psychologa szkolnego.

Przyszłość tworzy się na Waszych oczach i to w ekspresowym tempie…

Jeszcze miesiąc temu z entuzjazmem przyjęliście informację na temat zamknięcia szkoły i przejścia na nauczanie zdalne. Miało być  przejściowe rozwiązanie. Wszyscy myśleli, że zaraz wrócimy do szkoły i wszystko będzie, jak dawniej… Minął już jednak ponad miesiąc. Lekcje online trwają.  Nie mamy  pewności – nawet eksperci nie wiedzą, ile jeszcze  potrwa ta nietypowa sytuacja

Jeszcze kilka miesięcy temu wiele rozwiązań, które obecnie  wprowadzamy do naszego życia, brzmiało jak pomysły z filmów science-fiction. Zakaz przemieszczania się, zdalna praca naszych rodziców czy wreszcie lekcje online. Teraz to już część Waszej codzienności! I choć wielu z Was chciałoby potraktować okres obostrzeń jak dodatkowe wakacje i pograć w najlepsze gry na PS4 bądź Xbox lub zrobić sobie maraton na Netflix, rzeczywistość jest nieustępliwa i dopada nas nawet w domowym zaciszu.

Kochani! Zdajemy sobie sprawę, że macie przed sobą ambitne zadanie. Nauka w domu to zupełna nowość. Wymaga wprowadzenia niestandardowych rozwiązań. Wiemy, że będąc w domu i mając wokół siebie tyle pokus, zabranie się do nauki wcale nie jest łatwe. Trzeba więc właściwie przemyśleć organizację swojego dnia, tak żeby był czas zarówno na naukę, jak i na odpoczynek. Kluczową sprawą jest sprzęt i zgromadzenie materiałów do nauki. Pamiętajcie, że także przestrzeń, w której się uczycie ma ogromne znaczenie na przyswajanie wiedzy. Jak połączyć te wszystkie czynniki, aby uczyć się efektywnie w domu? Jak zwiększyć wydajność mózgu ? Nie chce mi się… czyli jak podnieść motywację?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdzie w prezentacji multimedialnej przygotowanej przez zespół psychologiczno – pedagogiczny.

https://www.zsnr1.limanowa.pl/wp-content/uploads/2020/04/nauka-w-domu.pptx

Zapraszamy do lektury i życzymy powodzenia w dalszej nauce zdalnej!

Skip to content