Z Ziemi Limanowskiej ku Niepodległości.

Z Ziemi Limanowskiej ku Niepodległości.

Z Ziemi Limanowskiej ku Niepodległości.

Pod takim hasłem 12 listopada przebiegały w naszej szkole obchody 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Klasa 3FH wraz z wychowawcą  przygotowała i przedstawiła materiał słowny wzbogacony archiwalnymi fotografiami, przedstawiający zasłużone dla Limanowszczyzny postacie: Józefa Beka (ojca) – działacza społecznego i oświatowego, Józefa Becka (syna) – pułkownika, polityka i ministra spraw zagranicznych II RP, ks. płk.Józefa Jońca – kapłana, żołnierza i poetę oraz Wincentego Gawrona – żołnierza i artystę. Osoby te zaznaczyły się w dziejach naszej małej ojczyzny, a szczególnie w czasach odzyskiwania niepodległości przez Polskę.

Dużym wydarzeniem w historii naszej szkoły był debiut orkiestry uczniowskiej pod dyrekcją nauczyciela Janusza Guzika . Składa się ona zarówno z sekcji instrumentów smyczkowych jak i dętych. Zespół wykonał utwory patriotyczne m. in. Legiony, Wojenko, wojenko, Przybyli ułani i inne.

Oczywiście i tym razem nie zabrakło naszego szkolnego zespołu muzycznego Consonans pod dyrekcją pana Leszka Mordarskiego. W tym odmłodzonym składzie  prym wiodła Magdalena Mól, porywając serca słuchaczy swoim lirycznym i subtelnym wokalem.

Na uroczystość przybyli goście  w osobach pana Starosty Mieczysława Urygi, Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu pana Artura Krzaka oraz prezesa Rady Rodziców pana Piotra Zonia. Odczytano również list pana posła Wiesława Janczyka wystosowany na tę okoliczność.

Skip to content