Święto Zawodów

Święto Zawodów

27 listopada w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej odbyła się kolejna edycja Święta Zawodów. Impreza organizowana jest w ramach promocji kształcenia zawodowego i szkół realizujących projekty ze środków unijnych, które wpływają na modernizację kształcenia zawodowego w powiecie limanowskim.

Swoją ofertę edukacyjną  przedstawiły nw. szkoły:

– Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Limanowej,

– Zespół Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego z Limanowej,

– Zespół Szkół im. KEN z Tymbarku,

– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Mszany Dolnej,

– Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych z Mszany Dolnej.

Zwiedzanie stoisk  rozpoczęło się o godzinie 9.00 i trwało do około godziny 13.00. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkół, co w najbliższej przyszłości ułatwi im podjęcie decyzji dotyczącej dalszego kształcenia.

Nasza placówka przygotowała stoisko, którego motywem przewodnim były Święta Bożego Narodzenia. Stoisko powstało  przy  współpracy i wsparciu  finansowym Rady Rodziców działającej przy Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej.  Uczniowie klasy gastronomicznej przedstawili podstawy carvingu i dekoracyjnego składania serwetek oraz upiekli wspaniałe słodkości w postaci babeczek i ciasteczek. Reprezentanci technikum hotelarskiego  zaprezentowali stół konsumencki, na którym cyklicznie odbywał się synchroniczny pokaz kelnerski. Uczennice klas technikum budowlanego prezentowały rysunek odręczny, a geodeci wykonywali niwelację laserową i geometryczną oraz pomiar tachimetryczny.

Podczas całego wydarzenia nie brakowało nam uwagi uczestników Święta Zawodów. Zarówno uczniowie, jak i ich opiekunowie kierowali do nas  pytania dotyczące funkcjonowania naszej placówki. Dzięki tym spotkaniom mogliśmy rozpowszechnić wśród gości informację o warsztatach „Akademii Młodego Technika” oraz o konkursie „Zawodowy GPS”, odbywających się w naszej szkole cyklicznie. Mamy nadzieję na tak  samo duży odzew ze strony przyszłych kandydatów, jak w poprzednich latach. Jesteśmy zadowoleni, że Zespół Szkół Nr 1 cieszy się wśród uczniów tak dobrą opinią. Jesteśmy pewni, że z wieloma uczniami spotkamy się we wrześniu w murach „Ekonoma”.

Skip to content