Spotkanie z podróżnikiem – Oman i ZEA

Spotkanie z podróżnikiem – Oman i ZEA

7 listopada tradycyjnie już zagościł w naszej szkole podróżnik z firmy Trzask – pan Dariusz Rochecki. Tym razem przybliżył nam środowisko przyrodnicze, religię i kulturę Omanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwa na Półwyspie Arabskim, które nie są identyczne, ale podobieństw trudno nie zauważyć. W obu wciąż bardzo widoczne jest przywiązanie do tradycji i religii, która wplata się w niemal każdy aspekt życia. W obu też odkryto ogromne złoża ropy naftowej, co sprawiło, że w ostatnich 60 latach przeżyły niewyobrażalną transformację.

Dzięki ropie naftowej Zjednoczone Emiraty Arabskie wybudowały na pustyni niezwykłe miasto – Dubaj. Wielki przepych i bogactwo miesza się tu z tradycją i biedą taniej siły roboczej. Kraj ten leżący nad Zatoką Perską, gdzie litr benzyny jest tańszy niż litr wody pitnej, to kraj wielu kontrastów.

W trakcie spotkania prowadzący przedstawił kilka rekwizytów przywiezionych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Omanu.

Spotkanie zorganizowali pan Andrzej Piętoń i pani Agata Ziemba.

Skip to content