Wizyta zawodoznawcza w Instytucie Zootechniki w Balicach

Wizyta zawodoznawcza w Instytucie Zootechniki w Balicach

24.05.2019 r. mieliśmy przyjemność odwiedzić Instytut Zootechniki w Balicach. Zobaczyliśmy jak wygląda praca w laboratoriach zajmujących się konserwacją komórek zwierzęcych, klonowaniem, zwierzętami transgenicznymi oraz badaniami na rzecz postępu biologicznego w produkcji zwierzęcej.

Następnie odwiedziliśmy zakłady doświadczalne, w których hodowane są polskie rasy zachowawcze zwierząt gospodarskich.  Poznaliśmy zasady i systemy hodowli owiec, królików i kur. Uzyskaliśmy wiele ciekawych porad i spostrzeżeń od opiekunów zwierząt oraz mogliśmy zobaczyć jak w praktyce wygląda zarządzanie stadem w produkcji wielkotowarowej.

Po interesujących dyskusjach i obserwacjach wróciliśmy pełni wrażeń. 

Pozdrawiamy Weterynaria  –   2W i 3W

Skip to content