Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Wydarzenia z życia internatu wrzesień – październik 2018

Wydarzenia z życia internatu wrzesień – październik 2018

 Wybory Młodzieżowej Rady Internatu – Młodzież w internacie uczy się samorządności, dlatego ważnym wydarzeniem były przeprowadzone – oczywiście z zachowaniem obowiązującej procedury – wybory.

Po raz pierwszy MRI tworzą uczniowie uczęszczający do różnych szkół:

  • przewodniczący: Dariusz Puto – ZS Nr1
  • zastępcy przewodniczącego: Ewelina Mazgaj – ZS Nr 1

Tomasz Opyd – ZSOiZ

  • skarbnik: Katarzyna Wsół – I LO.

„Otrzęsiny” to w naszym gronie nic strasznego. Różne gry towarzyskie ułatwiają nowym mieszkańcom internatu zapoznanie się i nawiązanie przyjaźni ze starszymi kolegami.

Za sprawą drobnych podarków życie staje się słodkie w sensie dosłownym.

 

Rozgrywki sportowe – Zajęcia na siłowni, piłka halowa, siatkówka to te dyscypliny sportu do uprawiania, których nie trzeba zachęcać mieszkańców naszego internatu.

Również turniej e-sportowy – FIFA19, zorganizowany przez MRI cieszył się dużym zainteresowaniem i dostarczył wiele emocji. Zwycięzcą został Dariusz Puto. Nasze gratulacje.

 

Msza Święta, Różaniec – Co miesiąc chodzimy na mszę świętą, którą odprawia dla nas ksiądz Dariusz. Jest to już nasz internacki zwyczaj. W październiku ksiądz Dariusz zaproponował nam odprawienie różańca. Przygotowaliśmy oprawę muzyczną i prowadziliśmy modlitwę.

 

Wieczornica poświęcona św. Janowi Pawłowi II – Czterdziestą rocznicę pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II uczciliśmy wieczornicą.

Artur Cież przybliżył postać św. Jana Pawła II, odczytując fragmenty książek: „Najbardziej lubił wtorki” i „Autobiografia”. Dziewczyny tworzące internacki zespół muzyczno – wokalny zaśpiewały ulubione pieśni papieża.

Na podsumowanie wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursie na temat życia i działalności św. Jana Pawła II.

Niekwestionowaną zwyciężczynią została Kasia Wsół, która poprawnie odpowiedziała na 25 pytań testu (100%). Drugie miejsce zajęły: Celina Bulanda, Marcelina Kaczmarczyk i Kinga Stokłosa. Gratulujemy zwycięzcom.

 

Kiermasz ciast – MRI zorganizowała kiermasz słodkości dzięki życzliwej pomocy i hojności rodziców. Babeczki, szarlotki, karpatki spotkały się z dużym zainteresowaniem nauczycieli i uczniów. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zdobyć pieniądze na naszą programową działalność.

Skip to content