Święto Zawodów w ZSTiO

Święto Zawodów w ZSTiO

Jak co roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej zostało zorganizowane Święto Zawodów w ramach realizowanego projektu pod nazwą Utworzenie CKZiU w  ZSTiO w Limanowej – poszerzenie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe i ustawiczne z  terenu Powiatu Limanowskiego.

Wydarzenie to miało miejsce 25 października 2018 roku i zostali na nie zaproszeni uczniowie z  klas trzecich gimnazjum oraz klas ósmych szkół podstawowych z powiatu limanowskiego, którzy od przyszłego roku szkolnego rozpoczną naukę w szkołach średnich. Zwiedzanie stoisk  rozpoczynało się o godzinie 900 i trwało do około godziny 1400. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkół, co w najbliższej przyszłości ułatwi im podjęcie decyzji dotyczącej dalszego kształcenia. Ponadto dzieci zostały oprowadzone po Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Każda ze szkół przybyłych na Święto Zawodów miała przygotowane stoisko w taki sposób, aby przedstawić te kierunki, które biorą udział w projekcie. Nasza placówka przygotowała wielkie stoisko, którego motywem przewodnim była gastronomia i hotelarstwo. Uczniowie klasy gastronomicznej przedstawili podstawy carvingu, przygotowali piękny stół konsumencki oraz upiekli wspaniałe słodkości w postaci babeczek i ciasteczek. Reprezentanci technikum hotelarskiego również zaprezentowali stół konsumencki, na którym cyklicznie odbywał się synchroniczny pokaz kelnerski w wykonaniu uczennic z czwartej klasy. Ponadto został przygotowany konkurs dla uczestników Święta Zawodów, który polegał na rozwiązaniu krzyżówki dotyczącej branży lub wylosowaniu i udzieleniu odpowiedzi na pytania z zakresu gastronomii i hotelarstwa. Nagrodą w konkursie były wcześniej wspomniane słodkości, przygotowane przez nasze zdolne uczennice technikum gastronomicznego. Dodatkowo stoisko  wzbogacone było o jesienną dekorację, której urokom nikt nie mógł się oprzeć.

Podczas całego wydarzenia nie brakowało nam uwagi uczestników Święta Zawodów. Zarówno uczniowie, jak i ich opiekunowie udawali się do nas z pytaniami dotyczącymi szkoły. Dzięki tym spotkaniom mogliśmy rozpowszechnić wśród gości informację o warsztatach „Akademii Młodego Technika” oraz o konkursie „Zawodowy GPS” odbywających się w naszej szkole. Mamy nadzieję na tak  samo duży odzew ze strony przyszłych kandydatów, jak w poprzednich latach. Jesteśmy zadowoleni, że nasza szkoła cieszy się wśród uczniów tak dobrą opinią. Jesteśmy pewni, że z wieloma uczniami spotkamy się we wrześniu w murach „Ekonoma”.

Skip to content