Lekcje z ZUS

Lekcje z ZUS

26 września 2018 r. już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wykładzie poświęconym zagadnieniom Świadomy zawsze ubezpieczonyPłacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki?, Emerytura  – Twoja przyszłość w Twoich rękach oraz e-ZUS, czyli firma pod ręką w ramach projektu Lekcje z ZUS . Celem projektu jest podniesienie wiedzy i świadomości młodego pokolenia Polaków w zakresie ubezpieczeń społecznych. Lekcje z ZUS to zajęcia o ubezpieczeniach społecznych, podczas których uczniowie – jako przyszli ubezpieczeni i płatnicy – poznawali podstawy obowiązującego dziś systemu ubezpieczeń społecznych. Podczas wykładu uczniowie zdobyli uporządkowaną wiedzę teoretyczną w zakresie ubezpieczeń społecznych, zapoznali się ze świadczeniami wypłacanymi przez ZUS oraz dowiedzieli się m.in. jak opłacać składki przy prowadzeniu firmy.

Wykład został przeprowadzony przez koordynatora ds. komunikacji społecznej i edukacji ZUS Oddział w Nowym Sączu – p. Annę Mieczkowską.

Skip to content