Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Kurs carvingu w naszej szkole

Kurs carvingu w naszej szkole

W ramach projektu Utworzenie CKZiU w ZSTiO w Limanowej – poszerzenie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe i ustawiczne z terenu powiatu limanowskiego od 8 do 23 września w naszej szkole realizowany był kurs carvingu. W szkoleniu brali udział uczniowie pierwszej klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Podczas szkolenia uczestnicy zdobyli podstawowe informacje na temat carvingu, czyli wywodzącej się z Tajlandii sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach, poznali narzędzia przydatne do carvingu oraz zasady rzeźbienia w owocach. Następnie wiedza teoretyczna została wykorzystana w praktyce podczas przygotowywania elementów dekoracyjnych takich jak kwiaty, liście, szyszki oraz dekoracje przestrzenne. Przedstawiono również sposoby przechowywania i konserwacji gotowych produktów.

Wszystkich zainteresowanych nauką wykonywania dekoracji w owocach
i warzywach zapraszamy do zgłaszania się do kolejnych edycji kursu, które będą realizowane już od II semestru.

Zajęcia prowadzi mgr inż. Paweł Dudczyk.

Skip to content