Kurs baristyczny dla uczniów technikum gastronomicznego

Kurs baristyczny dla uczniów technikum gastronomicznego

W ramach projektu pod nazwą Utworzenie CKZiU w ZSTiO w Limanowej w naszej szkole w dniach 15-16.09.2018 r. odbył się kurs baristyczny (grupa 4.)

W kursie brało udział dziesięcioro uczniów z klasy IIG i IIIG2. Zajęcia składały się z części teoretycznej i praktycznej. Uczniowie mieli okazję zaznajomić się z historią i pochodzeniem kawy, zobaczyć, jak wygląda praca baristy oraz poznać sekrety dobrego espresso. Sporządzali różne napoje kawowe, a także samodzielnie je dekorowali. Dzięki zaangażowaniu uczniów i ich chęci podnoszenia własnych kwalifikacji zajęcia odbyły się w fantastycznej atmosferze. Wkrótce kolejna grupa będzie mieć okazję doskonalić swoje umiejętności.

Zajęcia prowadziła Zofia Pławecka – nauczyciel przedmiotów gastronomicznych.

Skip to content