Wędrówki szlakami papieskimi

Wędrówki szlakami papieskimi

W dniach 7-8 czerwca 2018 r. młodzież naszej szkoły pod opieką Pani mgr Katarzyny Kiełbasy i Pana mgr inż. Grzegorza Wrony przemierzała szlaki turystyczne Gorców w ramach XVI edycji Gwiaździstego Rajdu Szlakami Świętego Jana Pawła II.

Celem rajdu było uczczenie rocznicy przejazdu Ojca Świętego Jana Pawła II  przez Limanową, poznawanie nauczania Świętego Jana Pawła II, historii regionu, przyrody oraz wspólny wypoczynek w górach.

Uczniowie klas 1FH, 2b1, 2b2, 2FH, 2W w dniu 7 czerwca 2018r. wyruszyli na szlak turystyczny z Rabki przez Maciejową i Stare Wierchy prowadzący na górę Turbacz. Po zdobyciu szczytu i krótkim odpoczynku młodzież wyruszyła do Kaplicy Papieskiej  pod Turbaczem, w której odprawiane są Msze św. dla turystów. Pierwszy dzień rajdu zakończył się ogniskiem.

Wczesnym rankiem drugiego dnia nasi turyści schodząc z Turbacza mieli okazję zatrzymać się przy Szałasowym Ołtarzu na Hali Turbacz. Ołtarz ten ustawiono w 2003 na miejscu dawnego szałasu pasterskiego, w którym Karol Wojtyła 17 września 1953 r. odprawił Mszę Św. dla gorczańskich pasterzy oraz turystów.

Po powrocie do Limanowej w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących odbyło się podsumowanie XVI Rajdu Szlakami Świętego Jana Pawła II. O godz. 12.00 Mszę św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Jana Pawła II odprawił ks. kanonik Stanisław Wojcieszak. Następnie przedstawiciele instytucji i uczestnicy rajdu dokonali uroczystego posadzenia Dębu Niepodległości.

Uczniowie z Drużyny Harcerskiej pod rajdową nazwą Świstaki zdobyli III miejsce w konkursie pt. 100-lecie odzyskania Niepodległości Polski. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali liczne nagrody książkowe, które młodzież postanowiła przekazać do biblioteki szkolnej.

Nie po raz pierwszy i zapewne nie ostatni uczniowie naszej szkoły wybrali górskie szlaki jako miejsce wspólnego spędzania czasu i pielęgnowania wartości patriotycznych. Organizatorzy i opiekunowie dziękują uczniom za ich wytrwałość i postawy godne naśladowania.

Uczestnicy XVI Rajdu Szlakami Świętego Jana Pawła II

ŚWISTAKI – Drużyna Harcerska Cichociemni

 1. Sylwia Kowalska
 2. Magdalena Krzemińska
 3. Bogusława Wrońska
 4. Julia Dudczyk
 5. Zuzanna Florek
 6. Monika Ślazyk
 7. Aneta Pajor
 8. Gabriela Szotkowska
 9. Grzegorz Bukowiec
 10. Łukasz Malinowski

Opiekun – mgr inż. Grzegorz Wrona

STOKROTKI

 1. Aneta Zelek
 2. Regina Jędrzejek
 3. Joanna Trojan
 4. Justyna Zelek
 5. Szczepan Michura
 6. Sebastian Czech
 7. Konrad Kopeć

Opiekun – mgr Katarzyna Kiełbasa

Organizatorami rajdu byli: Powiat Limanowski, Miasto Limanowa, Gmina Limanowa, Nadleśnictwo w Limanowej, Parafia Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, Fundacja Szlaki Papieskie, PTTK o/Limanowa, GOPR Oddział Limanowa, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w  Limanowej.

Skip to content