Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Odpowiedzialność karna nieletnich

Odpowiedzialność karna nieletnich

Spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Limanowej

W dniu 27.11.2017r. w Budynku A oraz w dniu 10.11.2017 r w budynku B przeprowadzone zostały spotkania uczniów klas I naszego Zespołu Szkół z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Limanowej  Panią Iwoną Pawlik oraz Panem Dariuszem Ciba- asystentami Zespołu ds. Nieletnich. Podczas zajęć Policjanci przybliżyli uczniom tematykę odpowiedzialności karnej osób nieletnich za popełniane czyny karalne. Młodzież dowiedziała się także, jakie zachowania są przejawami demoralizacji i jak powinna się zachowywać zgodnie z prawem na trenie szkoły oraz w miejscach publicznych. Uczniowie zostali uświadomieni, jakie kary i konsekwencje mogą grozić im za poszczególne wykroczenia i przestępstwa. Poruszony został także temat przestępczości internetowej. Na koniec każdego spotkania uczniowie uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania.  

Skip to content