Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Prelekcja dla rodziców

Prelekcja dla  rodziców

Dnia 21 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów naszej szkoły. Po rozmowach z wychowawcami klas, rodzice uczniów klas drugich zostali zaproszeni na prelekcję prowadzoną przez psychologa szkolnego Panią Annę Pięta. Prelekcja pt. „Zrozumieć własne dziecko – kryzysy rozwojowe okresu dorastania. Jak sobie z nimi radzić i gdzie szukać pomocy” miała na celu przybliżyć rodzicom zmiany zachodzące w dorastających dzieciach, charakterystykę okresu dojrzewania, stany emocjonalne dziecka, które przechodzi trudne chwile oraz zagrożenia wynikające z niezażegnanych kryzysów. Rodzice poznali kilka rad i wskazówek dotyczących rozwiązywania trudności wychowawczych, ale także zostali poinformowani gdzie i w jaki sposób szukać pomocy w rozwiązywaniu sytuacji trudnych. Poznali również charakterystykę funkcjonowania pomocy psychologiczno- pedagogicznej udzielanej na terenie szkoły.

Równocześnie pedagodzy szkolni Pani Dorota Żelasko oraz Barbara Jabłońska przy współpracy z Samorządem Uczniowskim, przygotowali stoisko profilaktyczne dla rodziców, na którym prezentowane były tablice informacyjne ,,Informacje dla rodziców na temat kryzysów wieku dorastania” oraz tablica przygotowana przez uczennice z klasy 3C pod opieką Pani Agnieszki Sułkowskiej w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia nt. ,,Palenie zabija”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ulotki informacyjne rozdawane przez uczennice na temat: Depresja- co warto wiedzieć?, Nowe zagrożenie- dopalacze. Na co zwrócić uwagę, Młodość w dobie uzależnień. Kompendium wiedzy o uzależnieniach, Martwisz się o dziecko? My wiemy gdzie szukać pomocy, Nie bądź obojętny wobec przemocy. Dobro dziecka zależy od Ciebie, Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu. Jak prowadzić zdrowy tryb życia, Nie ryzykuj! Zakażenia HIV, AIDS, HBV i HCV.

Wszystkich rodziców zapraszamy na kolejną prelekcję, która odbędzie się w dniu spotkania z rodzicami tj. 5.01.2018r. w sali konferencyjnej. Tym razem zajęcia poprowadzi Pani Elżbieta Cięciel z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Limanowej, specjalista ds. zagrożeń związanych z Internetem. Temat szkolenia: ,,Twoje dziecko on-line- w kręgucyberzagrożeń”.

Serdecznie zapraszamy !!!

Skip to content