Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Rekolekcje dla uczniów klas maturalnych

Rekolekcje dla uczniów klas maturalnych

W dniach od 13 do 15 października tego roku odbyły się rekolekcje dla uczniów tegorocznych klas maturalnych.
W rekolekcjach wzięło udział 83 uczniów z klas:3C,3O/M,3P,4T1,4B1,4G1 i 4W. Opiekę sprawowali następujący nauczyciele: dyr. Małgorzata Golonka, ks. Dariusz Dziedziak, Pani Maria Michura ,Pani Anna Pałka i Pan Andrzej Piętoń.

Temat rekolekcji ,,Zaczerpnąć ze źródła”

Wspomnienia z rekolekcji

Zanim dojechaliśmy do ośrodka Arka, gdzie mieliśmy uczestniczyć w rekolekcjach dla młodzieży, jeszcze w autobusie ksiądz opiekun mówił o znaczeniu samego słowa „rekolekcje”- czyli zbierać na nowo. Kiedy usłyszałem to tłumaczenie, nie wiedziałem ani kto ma zbierać, ani tym bardziej co. Wiele osób jechało z przekonaniem, że będą to najzwyklejsze szkolne rekolekcje, takie jak co roku: ksiądz trochę pogada a resztę wolnego czasu spędzimy w pokojach czy nad jeziorem- bo miejsce gdzie leży ośrodek jest naprawdę piękne- ale wszystko zmieniło się już po pierwszej konferencji.

Ksiądz rekolekcjonista przez te trzy dni nie tylko coś mówił, ale przygotowywał nas i prowadził na spotkanie z Panem Bogiem, na tak bliskie spotkanie, jak to u studni, gdzie na Samarytankę czekał Mesjasz. Bezimienna kobieta, tak naprawdę, nosi nasze imiona. Przecież wiemy że Bóg istnieje, że gdzieś jest, tylko tak rzadko możemy Go spotkać a On po prostu na nas czeka, tam, u studni. Czeka i chce nam pomóc pozbierać samych siebie, bo czasami tkwimy rozdarci między tym co teraz a tym co już było, a Jezus od tego nas uwalnia- zbiera nasze życie na nowo. Kiedy wracamy do domów rekolekcje nadal trwają, są jak taka lina, która nas zawsze asekuruje i trzyma przy Panu Bogu. Nawet jak znowu coś się nie uda, jak znowu gdzieś pobłądzimy, to już wiemy jak mamy do Niego wracać.

„(…) sprawcie sobie nowe serce i nowego ducha.”

(Ez 18,31)

Jakub

Każdy z nas chciałby żyć w przyjaźni z Bogiem. Maturzysta szczególnie.

Podczas tych weekendowych rekolekcji, poprzez śpiew i modlitwę, mogliśmy

bliżej poznać naszego Zbawiciela, dostrzec swoje wady i zalety oraz zastanowić

się jak dokonywać najlepszych wyborów w życiu. Mieliśmy okazję, by pojednać się z

Bogiem w sakramencie pokuty, poznać siebie nawzajem oraz odpocząć spacerując

koło jeziora. Zdecydowanie nie był to czas stracony.

Monika

Skip to content