Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Praktyka w Grecji

Praktyka w Grecji

Nasi uczniowie technikum hotelarskiego w okresie wakacyjnym realizowali program zagranicznego stażu.

„To był wyjątkowy wyjazd i niezwykła przygoda” – nie kryją radości młodzi ludzie.

Bezpłatny pobyt w hotelu w najładniejszych zakątkach Grecji przez trzy miesiące. Do tego ekstra zapłata.

Z wyjazdu skorzystali uczniowie Natalia Pytel, Dominika Kowalczyk i Michał Skwarczek.

Nasza młodzież pracowała na różnych stanowiskach w hotelu i w restauracji. Uczyli się

przyrządzania najlepszych potraw kuchni greckiej. Poznawali tajniki ich dekorowania i serwowania. Pod fachowym okiem doświadczonych kelnerów szlifowali sztukę obsługi gości, aranżowania sal konsumpcyjnych i urządzania przyjęć. W hotelowej recepcji uczyli się obsługi turystów. Pobyt na takich praktykach daje doświadczenie w pracy, uczy kontaktu z ludźmi, samodzielnego życia, nie pomijając korzyści finansowych, gdyż praktyki były płatne.

A oto kilka słów od Natalii: „ z wyboru szkoły jestem bardzo zadowolona, gdyż Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej oferuje duże możliwości nauki zawodów, języków obcych, jak również wysyła uczniów na praktyki za granicę”.

W dniach wolnych od pracy uczniowie poznawali uroki bogatej kultury tego regionu.

Wyjazd połączył praktyczną naukę zawodu z przyjemnym i czynnym wypoczynkiem.

Kto nie wierzy, niechaj obejrzy zdjęcia…

Skip to content