UE w EKONOMIE

UE w EKONOMIE

“Czy gospodarka potrzebuje państwa?” – Dziekan Wydziału GAP Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odwiedził mury Naszej Szkoły.

W ramach współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, w piątek 24 marca 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 w Limanowej odbyło się spotkanie z Dziekanem Wydziału Gospodarki i Administracji Publicznej prof. UEK dr hab. Stanisławem Mazurem.

W gościnnym wykładzie poświęconym zagadnieniom związanym problematyką ingerencji państwa w gospodarkę zatytułowanym „Czy gospodarka potrzebuje państwa?” udział wzięli uczniowie technikum ekonomicznego.

Podczas wykładu uczniowie Naszej Szkoły w ciekawy sposób dowiedzieli się jak na przestrzeni lat kształtowała się relacja wypływu państwa na procesy gospodarcze. Dziekan Wydziału Gospodarki i Administracji Publicznej wyjaśnił zgromadzonym m.in. mechanizmy powstania kolejnych kryzysów gospodarczych oraz przedstawił rolę jaka została w nich odegrana ze strony państwa.

Spotkanie z zaproszonym gościem było dla Naszych ekonomistów ważnym wydarzeniem, gdyż oprócz udziału w wykładzie mieli możliwość uzyskania informacji dotyczących planowanych zmian w szkolnictwie wyższym jak i oferty edukacyjnej Wydziału Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. .

W ramach przedstawionej współpracy w najbliższym czasie będą realizowane kolejne spotkania z wykładowcami, jak również wyjazdy Naszych uczniów na krakowską uczelnię.

Skip to content