Spotkanie z panem Janem Puchałą – Starostą powiatu limanowskiego

Spotkanie z panem Janem Puchałą – Starostą powiatu limanowskiego

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej mieli okazję spotkać się ze starostą powiatu limanowskiego – panem Janem Puchałą.

Aby pomóc młodzieży w wyborze odpowiedniej drogi zawodowej, podjęciu wyzwań, przed którymi stoją obecnie, starosta Jan Puchała przedstawił analizę narzędzi i sposobów działania potrzebnych do podnoszenia umiejętności, które są potrzebne do uruchomienia własnego biznesu. Starosta wspomniał również o tym, że została stworzona lista zawodów deficytowych. Informacje na ten temat można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Limanowej lub na www.barometrzawodow.pl

Tradycyjnie punktem kulminacyjnym była dyskusja, podczas której starosta Jan Puchała na podstawie własnych doświadczeń zawodowych odpowiadał i wyjaśniał młodzieży najważniejsze zasady funkcjonowania firmy, a także zdradził zainteresowanym na co szczególnie zwracać uwagę przy zakładaniu własnego biznesu. Ważne jest by wybierając określony kierunek kształcenia zawodowego zasięgnąć informacji na temat tzw. zawodów deficytowych.

Podczas spotkania młodzież zadawała pytania dotyczące zarówno obecnego rynku pracy, możliwości pozyskania środków na uruchomienie własnego biznesu, jak również codziennej pracy na stanowisku starosty. W spotkaniu oprócz tłumnie zgromadzonej młodzieży Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej, obecni byli również dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej, Eugeniusz Bogacza także dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości w Starostwie Powiatowym w Limanowej Justyna Tokarczyk.

Jak podkreślała organizatorka spotkania Jadwiga Marek, opiekun młodzieży ze Szkolnego Ośrodka Kształcenia Zawodowego w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej, coroczne spotkania ze starostą Janem Puchałą zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Skip to content