Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Powiatowe Targi Edukacyjne i Dzień Otwarty w Zespole Szkół nr 1

Powiatowe Targi Edukacyjne i Dzień Otwarty w Zespole Szkół nr 1

W dniu 21 Marca 2017 w Zespole Szkół nr 1 w Limanowej odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne i Dzień Otwarty połączony ze Świętem Szkoły, tzw. „Józefinkami”

21 marca o godzinie 9.00 pan dyrektor Eugeniusz Bogacz przywitał przedstawicieli Powiatu: Starostę Limanowskiego Jana Puchałę, Wicestarostę Mieczysława Urygę, Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Artura Krzaka, dyrekcję szkół ponadgimnazjalnych, nauczycieli oraz zgromadzoną młodzież gimnazjalną.

Podczas targów swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały

Zespół Szkół nr 1 „Ekonom”,
I Liceum Ogólnokształcące „Orkan”
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Mechanik”,
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych „Ekonomik”
Zespół Szkół w Tymbarku,
Zespół Szkół w Szczyrzycu,
Zasadnicza Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Gimnazjaliści z 21 szkół na hali sportowej mogli zapoznać się z najlepszymi ofertami liceów, techników i szkół zawodowych z naszego Powiatu. Impreza ta cieszy się ogromną popularnością i jest świetną okazją do poznania bogatego wachlarza kierunków jaki proponują szkoły ponadgimnazjalne. W tym trudnym dla gimnazjalisty wyborze właściwej ścieżki rozwoju udział w takich imprezach i kontakt ze starszymi rówieśnikami jest niezwykle pomocny.

Wśród bogatej oferty każdy mógł znaleźć coś dla siebie (nowości techniczne, stroje mundurowe, udział w konkursach z nagrodami, degustacja potraw i napojów, wykonywanie pomiarów, badań, itp. Gimnazjaliści mieli możliwość zwiedzenia całego budynku Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej i obejrzenia pracowni: gastronomicznej, obsługi konsumenta, hotelarskiej, budowlanej, ekonomiczno-handlowej, weterynaryjnej, geodezyjnej

21 marca to również Święto Patrona Zespołu Szkół Nr 1 – Józefa Piłsudskiego. Ciekawe stroje uczniów, wspólna zabawa udzielała się podczas targów. Gimnazjaliści mogli zaobserwować i poczuć klimat limanowskiego ‘Ekonoma”

Drodzy gimnazjaliści mamy nadzieję, że miło będziecie wspominać udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej i wielu z was zobaczymy wkrótce
w naszych murach. Dziękujemy wszystkim za udział i życzymy dobrego wyboru szkoły.

Galerie zdjęć do zobaczenia na:

Ekonom fan page on Facebook

TV Ekonom

Skip to content