Chłopska Szkoła Biznesu

Chłopska Szkoła Biznesu

26 lutego 2016 r. uczniowie Technikum Ekonomicznego z klas 2 b1, 3b1 i 3b2/T3 w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej zmierzyli się z grą symulacyjną “Chłopska Szkoła Biznesu” w ramach cyklu edukacyjnego dotyczącego przedsiębiorczości społecznej organizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.
Młodzież bardzo chętnie wcieliła się w rolę andrychowskich rzemieślników. Gwar, który panował na symulowanym rynku, podczas dokonywanych przez młodzież negocjacji handlowych, świadczył niezbicie o dużym zaangażowaniu młodych ludzi i ich zainteresowaniu nową propozycją zajęć, które uczą prostych zasad ekonomii poprzez wspólną integrującą zabawę.

Chłopska Szkoła Biznesu to planszowa gra ekonomiczna, w którą równocześnie może grać od 12 do 30 osób w wieku od 12 roku życia. Gra została opracowana przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie jako narzędzie edukacyjne, szkoleniowe lub integracyjne, służące do pracy z grupą. Gra jest prostą symulacją mechanizmów wolnego rynku, naktórym można obserwować takie zjawiska jak podaż, popyt, spółka handlowa, cena, koszty produkcji, negocjacje handlowe i wiele innych.

Niewątpliwą zaletą gry Chłopska Szkoła Biznesu jest to, że rozgrywa się ją w czasie rzeczywistym, co umożliwia bezpośrednie interakcje uczestników rozgrywki i wywołuje u nich silne emocje i zaangażowanie. Ale co najważniejsze – uczy logicznego myślenia i planowania! Główne zastosowanie gry to praktyczna edukacja na rzecz przedsiębiorczości oraz rozwijanie kompetencji społecznych graczy. Chłopska Szkoła Biznesu angażuje emocje uczestników rozgrywki, skłania ich do współpracy oraz pozwala na samodzielne realizowanie własnych planów.

Zwycięzcami gry, którym udało się zgromadzić największy majątek została drużyna Agaty Michałek i Karoliny Florek z klasy II b1. Uczennice będą reprezentować naszą szkołę w międzyszkolnym turnieju, w którym weźmie udział 29 drużyn z małopolskich szkół ponadgimnazjalnych.

Skip to content