Szkolenie dla klas II technikum budowlanego

Szkolenie dla klas II technikum budowlanego

W dniu 19.02.2016 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie w ramach realizacji projektu dla szkół budowlanych przygotowanego przez firmę Wienerberger.

Wzięli w nim udział uczniowie klas II T1 i II T2 wraz z nauczycielami zawodowych przedmiotów budowlanych. Szkolenie prowadził doradca techniczny firmy mgr inż. Tomasz Obrzut. W teoretycznej części szkolenia przybliżone zostały zalety ścian jednowarstwowych bez docieplenia Porotherm , zalety zastosowania zaprawy Porotherm Dryfix oraz przedstawione zostały praktyczne porady jak unikać błędów i jak sobie z nimi radzić. Część praktyczna szkolenia odbyła się w sali przeznaczonej do zajęć warsztatowych. Uczniowie, pod kierunkiem prowadzących szkolenie, murowali fragment ściany jednowarstwowej. Przedstawiciele firmy dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodzieżą klas budowlanych, którzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Wymagania w stosunku do szkoły to zapewnienie sali z rzutnikiem oraz miejsca do murowania.

Dzięki takim szkoleniom młodzież poznaje nowoczesne materiały budowlane, które pojawiają się na rynku oraz potrafi wskazać wady i zalety tego wyrobu. Po ukończonym szkoleniu uczniowie otrzymują certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu.

Skip to content