“Pierwsza praca” – spotkanie z nauczycielem akademickim

“Pierwsza praca” – spotkanie z nauczycielem akademickim

W ramach współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, w poniedziałek 27 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół nr 1 w Limanowej odbyło się spotkanie z nauczycielem akademickim z Katedry Gospodarki i Administracji Publicznej Panem mgr Maciejem Gnelą.

W gościnnym wykładzie poświęconym zagadnieniom związanym z „Pierwszą pracą” wzięli udział uczniowie technikum ekonomicznego, handlowego, hotelarskiego i weterynaryjnego.

Podczas wykładu uczniowie Naszej Szkoły w ciekawy sposób dowiedzieli się jak odnaleźć się na rynku pracy. Przedstawiciel Uczelni zwrócił dużą uwagę na współczesne zagrożenia związane z pracą, przypadki wykorzystywania młodzieńczej naiwności oraz na nieuczciwych pracodawców.

Duża część wykładu została poświęcona praktycznym wskazówkom dotyczącym pierwszego wrażenia w kontaktach pracownik-pracodawca. Następnie przeanalizowano elementy CV i etapy procesu rekrutacyjnego. Uczniowie mieli możliwość uzyskania wielu cennych porad dotyczących m. in. wizerunku pracownika, komunikacji niewerbalnej, zasad zachowania w pracy.

Zaproszony gość podzielił się z uczniami własnym doświadczeniem z punktu widzenia pracodawcy i pracownika, które z pewnością uczniowie wykorzystają w swoim życiu.

W ramach współpracy z Katedrą Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w przyszłości będą realizowane kolejne spotkania z wykładowcami o ciekawej tematyce.

Skip to content