Dzień Otwarty w Zespole Szkół Nr 1

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Nr 1

“Przywitaj z nami wiosnę”

W dniu 20 marca 2015 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej przy dużym zaangażowaniu uczniów i nauczycieli odbył się Dzień Otwarty. Młodzież gimnazjalna miała okazję zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną szkoły i uczestniczyć w różnych konkursach. Prezentacje każdego typu szkoły na hali sportowej wzbudziły duże zainteresowanie wśród przybyłych gości, przede wszystkim za sprawą ciekawych rozwiązań w nich zaprezentowanych oraz rzeczowego nawiązania do nauczanych w szkole przedmiotów. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie przedstawiali tematykę nauki przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących w bardzo przyjaznej formie, która sądząc po wrażeniach jakie towarzyszyły przybyłym gimnazjalistom, była strzałem w dziesiątkę.

Dzień Otwarty, który odbył się w naszej placówce, był okazją do rozmowy z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, jak również z uczniami. Była to także możliwość prezentacji bazy dydaktycznej szkoły, w której przyszli uczniowie będą mogli zdobywać nową wiedzę, a także do pokazania panującego w szkole klimatu życzliwości, otwartości i akceptacji na indywidualność każdej osoby. Mieliśmy przyjemność gościć ponad 900 gimnazjalistów wraz z wychowawcami, nauczycielami. Mamy nadzieję, że był to dzień pełen wrażeń i spełnił oczekiwania młodzieży.

Skip to content