Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

„Zdrowie to Twój Skarb”

„Zdrowie to Twój Skarb”

Podsumowanie Konkursu Prozdrowotnego

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole już po raz siódmy zorganizowano Międzyszkolny Konkurs Prozdrowotny pn. „Zdrowie to Twój Skarb”.

Zadaniem konkursowym gimnazjalistów było przygotowanie prac plastycznych na temat „Zdrowe żywienie = zdrowe pokolenie”. Podobnie jak w ubiegłych latach uruchomione zostało głosowanie internetowe. Każdy zainteresowany mógł oddać swój głos na najlepszą pracę plastyczną. Stronę internetową, na której można było głosować przygotował nauczyciel informatyki – pan mgr Tadeusz Pietryga.
Z kolei młodzież szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu miała okazję sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w teście konkursowym. Tematyką obecnej edycji było zdrowe odżywianie, budowa, funkcjonowanie i higiena układu pokarmowego człowieka. Honorowy Patronat nad konkursem objął Jan Puchała – Starosta Powiatu Limanowskiego.

Finał konkursu odbył się 3 kwietnia. Przeprowadzono test konkursowy, po czym Jury pod przewodnictwem pani Barbary Jabłońskiej – pedagoga szkolnego i pani Anny Golonki – plastyka, nauczyciela wiedzy o kulturze, wyłoniło zwycięzców.

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii Test:

I miejsce – Justyna Sławęta – Zespół Szkół Nr1 w Limanowej
II miejsce – Monika Kaciczak – Zespół Szkół Nr 1 w Mszanie Dolnej
III miejsce – Alicja Ptaszek – I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej
W kategorii Praca Plastyczna:

Głosowanie Jury:

I miejsce – Sylwia Domiter – Zespół Szkół w Laskowej
II miejsce – Angelika Brewczyńska – Zespól Szkół w Rupniowie
III miejsce – Maria Wnękowicz – Zespół Szkół Publicznych w Jodłowniku
Wyróżnienia:

Magdalena Tabor – Zespół Szkół Publicznych w Jodłowniku

Klaudia Puchała – Gimnazjum Samorządowe w Tymbarku
Angelika Hec – Zespół Szkół w Męcinie
Jakub Knurowski – Zespół Szkół w Laskowej
Mariola Klimek – Gimnazjum w Kamienicy
Głosowanie Internautów:

I miejsce – Sylwia Domiter – Zespół Szkół w Laskowej
II miejsce – Kinga Woźniak – Zespół Szkół w Męcinie
III miejsce – Beata Rozum – Zespół Szkół w Laskowej
Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście:

Pan Jan Puchała – Starosta Powiatu Limanowskiego, pan Mieczysław Uryga – Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, pani Justyna Tokarczyk – Dyrektor Biura Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego, pan Eugeniusz Bogacz – Dyrektor Zespołu Szkól Nr 1 w Limanowej.

Nagrody – sprzęt sportowy – ufundowało Starostwo Powiatowe i Rada Rodziców Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej.

Gratulujemy wszystkim laureatom!!!

Koordynator Konkursu: Danuta Rosiek

Skip to content