Spotkanie projektowe

Spotkanie projektowe

San Cristóbal de La Laguna

Uczennice Zespołu Szkół Nr 1 wraz z panią dyrektor Anną Pałką i panią koordynator projektu ? Anetą Pyrc uczestniczyły w spotkaniu projektowym, które odbyło się w słonecznym miasteczku San Cristobal de La Laguna na Teneryfie.

Po długiej i wyczerpującej podróży przedstawicielki naszej szkoły wraz opiekunkami dotarły na Teneryfę, oddaloną 100km od Afryki. Po ciepłym przyjęciu przez nauczycieli i rodziców wraz uczniami. Wszyscy przybyli goście udali się miejsce noclegu-uczniowie do rodzin-nauczyciele do hoteli.

Pierwszy dzień pobytu upłynął na zapoznaniu się z wyspą i jej gościnnymi i życzliwymi mieszkańcami. Zwiedziliśmy jej północną część, podziwiając malownicze i zapierające dech w piersiach widoki.

Poprzez góry, doliny i wzdłuż oceanu prowadziły kręte drogi, wymagające ostrożności nawet od wytrawnego kierowcy. Wędrując przez Park Anaga odkrywaliśmy jego piękno, florę i faunę, które oddziaływały na wszystkie nasze zmysły.

Podróż zakończyliśmy w malutkiej restauracji usytuowanej na szczycie skalistej góry otoczonej typowa roślinnością. Nasyceni pięknem przyrody, ze smakiem konsumowaliśmy regionalne potrawy kozi ser z sosem mojo, duszone kałamarnice i ośmiornice, smażone szprotki, krewetki oraz słodkie ziemniaki.

Oficjalne przywitanie w szkole IES San Benito rozpoczęło kolejny dzień naszego pobytu. Uczniowie zatańczyli narodowe tańce przy akompaniamencie tradycyjnych instrumentów. Każdy otrzymał pamiątkowy kubek i koszulkę z logiem projektu. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali przywitani przez dyrektora szkoły a potem obejrzeli przygotowany przez uczniów film o Teneryfie i szkole.

Kolejny dzień upłynął na wykonywaniu zadań związanych z projektem: prezentacje, prowadzenie photobloga, wywiady w szkolnym radiu oraz wizyta w ratuszu. Pozostałe dni upłynęły na zwiedzaniu pozostałej części wyspy. Wycieczka w okolice uśpionego wulkanu El Teide zwiedzanie Parku Narodowego dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu wrażeń.

Widoki po drodze oraz w samym parku są imponujące. Droga w górę wiedzie przez rozległy las sosnowy, a czym wyżej, tym robi się bardziej pustynnie i kamieniście z przeróżnymi formacjami skalnymi oraz ciekawą roślinnością. Nasze trudy zwieńcza chwila relaksu na plaży w El Medano i kąpiel w oceanie.

Trzy dni pobytu na Teneryfie pozostawiły wiele wrażeń i zachętę do odwiedzenia tej bajecznej wyspy po raz kolejny.

Skip to content