REKRUTACJA 2026/2027 - INFORMACJE
ul. Piłsudskiego 81, 34-600 Limanowa

Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

🏖️ Kierunek: Wakacje! Włącz tryb bezpieczny ☀️

Za nami obchody „Tygodnia dla Bezpieczeństwa” – czasu intensywnych działań profilaktycznych i edukacyjnych w naszej szkole. W tym roku nasze aktywności oparliśmy na trzech głównych filarach: bezpieczeństwie fizycznym, bezpieczeństwie cyfrowym (w sieci) oraz dobrostanie emocjonalnym.

W minionym tygodniu przypominaliśmy o fundamentalnych zasadach unikania zagrożeń,
a także zwracaliśmy szczególną uwagę na najnowsze zmiany w przepisach, w tym te dotyczące bezpieczeństwa nad wodą oraz w ruchu drogowym. Aby dotrzeć do całej społeczności szkolnej, na bieżąco publikowaliśmy materiały informacyjne na naszym profilu na Facebooku, a do uczniów zostały rozesłane dedykowane wiadomości mailowe z najważniejszymi wytycznymi.

Zależy nam na współpracy i wsparciu całych rodzin, dlatego w ramach akcji przekazaliśmy również niezwykle ważny materiał dla rodziców – poradnik „Pierwsza pomoc emocjonalna”. Wierzymy, że wskazówki w nim zawarte pomogą w budowaniu wspierających relacji
i uważnym reagowaniu na potrzeby dorastającej młodzieży.

Wielkimi krokami zbliża się czas letniego wypoczynku. Aby nadchodzące miesiące były czasem beztroski, przypominamy najważniejsze zasady bezpieczeństwa na czas wakacji:

  • Bezpieczna woda: korzystaj wyłącznie z kąpielisk strzeżonych, przestrzegaj regulaminów i nigdy nie wchodź do wody po gwałtownym nagrzaniu promieniami słonecznymi.
  • Bezpieczna droga: pamiętaj o odblaskach po zmroku. Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego jako pieszy, rowerzysta czy użytkownik hulajnogi.
  • Rozwaga na szlaku: planując wycieczki – zwłaszcza w góry lub do lasu – zawsze sprawdzaj prognozę pogody, informuj bliskich o planowanej trasie i mierz siły na zamiary.
  • Rozsądek w sieci: chroń swoje dane osobowe, nie klikaj w podejrzane linki i zachowaj ostrożność w kontaktach z nowo poznanymi osobami w internecie.
  • Ochrona przed słońcem i upałem: pamiętaj o nakryciu głowy, kremach z filtrem
    i odpowiednim nawodnieniu organizmu w upalne dni.

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele! Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w działania profilaktyczne. Z okazji zbliżającego się końca roku szkolnego, życzymy Wam pięknych, słonecznych, a przede wszystkim bezpiecznych i zdrowych wakacji. Odpoczywajcie, gromadźcie dobre wspomnienia i wracajcie do nas we wrześniu pełni nowej energii!

Przejdź do treści