Działanie realizowane w ramach projektu „Rozwój CKZ przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej – kontynuacja i uzupełnienie dotychczasowych działań” współfinansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 6 Fundusze Europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 6.11 Wsparcie kształcenia zawodowego, Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego.
Działanie realizowane w ramach projektu „Rozwój CKZ przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej – kontynuacja i uzupełnienie dotychczasowych działań” współfinansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 6 Fundusze Europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 6.11 Wsparcie kształcenia zawodowego, Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego.
W dniach 19–20 listopada 2025 r. trzydziestu uczniów z klas IVT1 i IVT2 wzięło udział w dwudniowej wizycie zawodoznawczej realizowanej w ramach projektu „Rozwój CKZ przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej – kontynuacja i uzupełnienie dotychczasowych działań”, współfinansowanego ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021–2027, Działanie 6.11 Wsparcie kształcenia zawodowego, Typ projektu A – Podniesienie jakości kształcenia zawodowego. Wizyta została zorganizowana w ramach Zadania częściowego nr 3 – Organizacja wizyt zawodoznawczych dla uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej.
W pierwszym dniu wizyty uczniowie mieli okazję spotkać się z wykładowcami Politechniki Śląskiej w Gliwicach, poznać specyfikę studiów na kierunkach związanych z budownictwem oraz zobaczyć zaplecze dydaktyczne i techniczne uczelni.
Kolejnym punktem harmonogramu był przejazd do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, gdzie uczniowie mieli okazję poznać historię górnictwa kruszcowego oraz związane z nim rozwiązania inżynieryjne, co pozwoliło im spojrzeć na budownictwo z nieco innej, historycznej perspektywy.
W drugim dniu uczniowie uczestniczyli w wizycie w firmie PERI Polskaoddział Kąty Wrocławskie jednym z wiodących producentów systemów szalunkowych i rusztowań. Podczas spotkania mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w branży budowlanej, porozmawiać z przedstawicielami firmy oraz zobaczyć z bliska specjalistyczne rozwiązania wykorzystywane na placach budowy w Polsce i na świecie.
Dwudniowa wizyta zawodoznawcza była dla uczniów cennym doświadczeniem, pozwalającym połączyć wiedzę szkolną z praktyką i realiami współczesnej branży budowlanej. Kontakt z przedstawicielami uczelni i firm budowlanych, możliwość zobaczenia nowoczesnych technologii oraz zwiedzanie obiektów o walorach edukacyjnych i historycznych znacząco wzbogaciły kompetencje zawodowe uczestników.
Wyjazd został zrealizowany zgodnie z założeniami projektu i znacząco przyczynił się do podniesienia jakości kształcenia zawodowego w naszej szkole.
sobota, 22.11.2025
Bieżące ogłoszenia
Zapraszamy na indywidualne spotkania rodziców/prawnych opiekunów z wychowawcami oraz nauczycielami uczącymi w oddziałach. Spotkania odbędą się 18 listopada w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego 81.
Podczas zebrania będzie również możliwość skorzystania z konsultacji z pedagogiem szkolnym, pedagogiem specjalnym oraz psychologiem.
Preferowane godziny spotkań:
16:00–17:00 – rodzice/prawni opiekunowie uczniów klas 1 i 2
17:00–18:00 – rodzice/prawni opiekunowie uczniów klas 3, 4 i 5
Informujemy, że w dniu 10.11.2025 r. szkoła będzie zamknięta.