Limanowski Głos Profilaktyki

Limanowski Głos Profilaktyki

28 maja odbył się Limanowski Głos Profilaktyki organizowany przez  Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczą w Limanowej oraz Powiat Limanowski.

Wydarzenie skierowane było do młodzieży szkół ponadpodstawowych, a swoją tematyką nawiązywało do programu edukacyjnego: „ARS, czyli jak dbać o miłość?”, który jest realizowany również w naszej szkole przez przeszkolonych nauczycieli edukatorów.

Zespół Szkół Nr 1znalazł się w gronie partnerów organizujących to przedsięwzięcie. Główną ideą wydarzenia było kreowanie wśród młodzieży  wzorców bezpiecznego życia, wolnego od uzależnień. Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, objął event honorowym patronatem.

Pierwszym punktem programu był happening młodzieży szkolnej o tematyce zapobiegania uzależnieniom. Na tę okoliczność uczniowie klasy 1 P działający w projekcie: ,,Szkoła Promująca Zdrowie’’, przygotowali transparenty z hasłami profilaktycznymi, które następnie zaprezentowali podczas uroczystości na scenie Limanowskiego Domu Kultury.

Następnie uczniowie z limanowskich szkół w tym klasy 1P oraz 2G1 Zespołu Szkół Nr 1, wysłuchali emocjonującego koncertu profilaktycznego Pana Bogdana Świerczka, zaatutowanego: „Gotowi by walczyć o siebie?”, którego realizacja była możliwa dzięki wsparciu Stowarzyszenia Kierunek Przyszłość, współpracującego z Naszą Szkołą. Ostatnim punktem programu było wystąpienie Pani Małgorzaty Korolczuk na temat: „FAS ma swój czas – skutki spożywania alkoholu w czasie ciąży”.

Młodzież z zainteresowaniem odwiedziła także stoiska tematyczne zorganizowane przez partnerów:
Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Nowym Sączu – Filia w Limanowej, Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej, Komendę Powiatową Policji w Limanowej, Państwową Straż Pożarną w Limanowej oraz 114 Batalion Lekkiej Piechoty Wojsk Ochrony Terytorialnej w Limanowej.

Skip to content