Dzień Sportu i Profilaktyki

Dzień Sportu i Profilaktyki

28 maja 2024 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej odbył się Dzień Sportu i Profilaktyki. Strefa sportowa miała miejsce w plenerze i na hali, natomiast część profilaktyczna odbyła się Limanowskim Domu Kultury.

Niektórzy członkowie społeczności uczniowskiej Ekonoma postawili na zdobywanie pobliskich szczytów tj.: Łopienia, Modynia czy Miejskiej Góry, zaś swoje spotkania zakończyli ogniskami. Najodważniejsi, postanowili wędrować dalej i zdobyli jeden ze  szczytów Tatr Wysokich – Gęsią Szyję. Pogoda sprzyjała, dlatego inni wybrali piknikową integrację z klasą i wychowawcą w parku miejskim w Limanowej, natomiast kilka klas pojechało na wycieczki do parku rozrywki, parku trampolin czy na paintball. Jak na Dzień Sportu i Profilaktyki przystało, nie obyło się bez turnieju sportowego dziewcząt i chłopców na naszej hali. Po zakończeniu zdrowej rywalizacji odbyło się wspólne grillowanie.

Z inicjatywy zespołu psychologiczno- pedagogicznego: ,,Strefa Wsparcia”, uczniowie z 13 klas wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym  zatytułowanym: ,,Gotowi by walczyć o siebie?” w Limanowskim Domu Kultury, a następnie w seansie filmowym.  Autorem muzycznego widowiska, połączonego z treściami profilaktycznymi był Bogdan Świerczek- utalentowany muzyk pochodzący z Rabki. Szerokiej publiczności znany z występów w programie telewizyjnym: ,,The Voice of Poland”,  w którym zachwycił swoim głosem, a jego uśmiech rozbrajał widzów oraz  trenerów. Dziś Bogdan z optymizmem potrafi patrzyć w przyszłość. Jednak jeszcze kilka lat temu było zupełnie inaczej… Jego historia to przestroga dla nas wszystkich. Ten emocjonujący koncert i osobiste świadectwo, pokazało że warto uwierzyć w swój potencjał i rozwijać pasje. Będąc na zakręcie życiowym, trzeba zaufać innym osobom, które wyciągają do nas pomocna dłoń. Warto walczyć o siebie i tak jak Bogdan- pokonywać życiowe trudności i realizować swoje marzenia. Udział w tym wydarzeniu był możliwy dzięki  współpracy naszej szkoły ze Stowarzyszeniem: ,,Kierunek Przyszłość”, za którą dziękujemy Pani prezes- Karolinie Zapale. Dziękujemy Limanowskiemu Domowi Kultury za pomoc w organizacji wydarzenia oraz Radzie Rodziców za ufundowanie upominków. Wszystkim uczniom dziękujemy za wspólną zabawę, a nauczycielom i wychowawcom klas, dziękujemy za zaangażowanie i zapewnienie bezpieczeństwa podczas tego szczególnego dnia.

Skip to content