Spotkanie online z absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Spotkanie online z absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

W dniu 27.03.2024 r. w ramach działalności szkolnego Koła Młodych Ekonomistów, uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu online z absolwentami renomowanego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Spotkanie było niezwykle inspirujące i pożyteczne dla naszych uczniów, którzy z zainteresowaniem wsłuchiwali się w doświadczenia i porady osób, które odniosły sukces zawodowy w dziedzinie ekonomii, finansów i rachunkowości.

Absolwenci dzielili się swoimi ścieżkami kariery po ukończeniu uczelni, od pracy w korporacjach po założenie własnych firm. Podczas spotkania omówiono również znaczenie ciągłego kształcenia się oraz wybierania odpowiednich specjalizacji. Dyskutowano o umiejętnościach niezbędnych do sukcesu na dzisiejszym rynku pracy, w tym umiejętnościach interpersonalnych, analitycznych i technicznych. Absolwenci opowiadali o tym, w jaki sposób wykorzystują wiedzę i umiejętności zdobyte podczas studiów w praktyce zawodowej.

Spotkanie z absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie było nie tylko inspirujące, ale także bardzo pouczające. Uczniowie zyskali cenne spojrzenie na możliwości, jakie stoją przed nimi po ukończeniu edukacji w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej oraz zrozumieli, jakie umiejętności  są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w dziedzinie ekonomii.

Czekamy na kolejne takie spotkania w ramach działalności szkolnego Koła Młodych Ekonomistów.

Skip to content