Koło Młodych Ekonomistów

Koło Młodych Ekonomistów

Zapraszamy do udziału w spotkaniach  Koła Młodych Ekonomistów !

Czy interesujesz się światem finansów, biznesu i ekonomii? Czy chcesz zgłębiać tajniki rynków finansowych i analizować trendy gospodarcze? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie świetną propozycję!

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła planuje utworzyć Koło Młodych Ekonomistów, które będzie stanowić doskonałą platformę dla tych z Was, którzy interesują się światem finansów, liczby nie mają przed nimi tajemnic, a rachunkowość to coś więcej niż tylko zestawienie cyfr.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z ekonomią, czy jesteś już doświadczonym entuzjastą, zapewniamy Cię, że znajdziesz u nas coś dla siebie!

Koło Młodych Ekonomistów będzie miejscem, gdzie będziemy eksplorować różnorodne aspekty rachunkowości, od podstawowych zasad do bardziej zaawansowanych technik.

Koło będzie działać pod patronatem Klubu Nauczycieli Rachunkowości we współpracy z Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce O/O Kraków oraz Oddziałami Terenowymi. Nawiążemy również współpracę z Klubem Młodych Księgowych (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), który to będzie organizować cykliczne prelekcje online. 

Planowane jest również, z okazji Dnia Księgowego, spotkanie integracyjne z młodzieżą z Kół Młodych Ekonomistów z innych szkół. 

Będziemy również zapraszać gości- specjalistów, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą praktyczną z zakresu rachunkowości i tematyki finansów.

Naszym celem jest także udział w różnych konkursach m.in. : w Konkursie z Rachunkowości, organizowanym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Nasza szkoła w tym roku już po raz 8 wzięła  udział w tym konkursie. Uczennice z klasy 5 b ( Emilia Ceglarek, Klaudia Lizak, Agata Łagosz) 7 lutego 2024 r. wspaniale  reprezentowały  szkołę na etapie międzyszkolnym. Była to okazja do sprawdzenia wiedzy z rachunkowości, ale również możliwość nawiązania kontaktów z innymi szkołami z Małopolski.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapisania się do Koła Rachunkowości. To doskonała okazja do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności, które mogą być przydatne zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Szczególnie serdecznie zapraszamy uczniów z klas: technikum rachunkowości i technikum ekonomicznego, ale otwarci jesteśmy dla wszystkich chętnych!

Szczegółowych informacji udzielają:

-Pani Kinga Węglarz oraz Pani Karolina Ruchała (uczniowie z technikum rachunkowości);

-Pani Alicja Hałapa oraz  Pani Katarzyna Stach (uczniowie z technikum ekonomicznego oraz uczniowie z innych oddziałów).

Skip to content