Etap wojewódzki olimpiady ZUS

Etap wojewódzki olimpiady ZUS

5 marca 2024 roku w murach Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych w Krakowie odbył się wojewódzki etap olimpiady ZUS Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. W etapie wojewódzkim wzięły udział 22 zespoły z całej Małopolski, a w całej Polsce – 333 drużyny.

Przedstawicielami naszej szkoły była trzyosobowa drużyna składająca się z przedstawicieli dwóch zawodów: technik ekonomista i technik rachunkowości w składzie: Wojciech Rusnak, Karolina Więcek oraz Julia Pająk. Uczniowie ci zostali zwycięzcami szkolnego etapu Olimpiady, której I etap odbył się w całej Polsce 28 listopada ubiegłego roku.

Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych jest elementem Lekcji z ZUS. Jest to autorski projekt edukacyjny, który już od 10 lat realizują szkoły średnie w Polsce. W czasie lekcji młodzież zdobywa praktyczną wiedzę m.in. o prowadzeniu działalności gospodarczej, powszechnych ubezpieczeniach społecznych i korzyściach, które przynosi legalna praca. Projekt składa się z 4 lekcji: Świadomy zawsze ubezpieczony, Co Ci się należy, kiedy płacisz składki, Renty i emerytury oraz e-ZUS, czyli firma pod ręką. Uczniom gratulujemy bardzo rozległej wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej społeczności szkolnej.

Skip to content