Zwycięstwo w wojewódzkim konkursie profilaktycznym

Zwycięstwo w wojewódzkim konkursie profilaktycznym

19 grudnia 2023 roku w siedzibie Szpitala Klinicznego im. Józefa Babińskiego w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie Ocknij się, nie żyj w iluzji . Konkurs organizowany był przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia Szpitala Klinicznego im. Józefa Babińskiego. Celem konkursu było promowanie wiedzy na temat profilaktyki uzależnień behawioralnych i uzależnień od środków psychoaktywnych oraz działań mających wpływ na kształtowanie prozdrowotnych nawyków i asertywnych postaw w zakresie profilaktyki uzależnień. Zadaniem konkursowym było przygotowanie dowolną techniką audiowizualną krótkometrażowego filmu edukacyjnego wpisującego się w temat i cele konkursu.

Uczennice Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej: Joanna Pławecka z klasy 5T1, Marlena Kasprzycka z klasy 5T1 oraz Karolina Cynar z klasy 5G zdobyły  I miejsce, dzięki czemu dołożyły swoją cegiełkę do edukowania w tak istotnym temacie jakim są uzależnienia.
W swojej animacji poprzez obrazy przybliżyły problematykę dążenia do idealnego obrazu własnej osoby.

Presja bycia doskonałym to obecnie powszechny problem. Zastanówcie się, dla ilu z Was akceptacja ze strony rówieśników jest ważna ?

Zawsze należy pamiętać, że w ramkach ekranu nie mieści się nasza historia, naturalne piękno czy różnorodność. Nasza wartość  nie zależy od liczby polubień w mediach społecznościowych – są one tylko iluzją odbioru wartości własnej osoby. Prawdziwą mocą jest odwaga, by być sobą i takiej odwagi Wam życzymy.

Opiekunem merytorycznym uczennic była pani psycholog Anna Gaik.

Skip to content