Sukcesy muzyczne

Sukcesy muzyczne

28 listopada 2023 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubniu odbył się Koncert Galowy XVII Przeglądu Pieśni Patriotycznej …serca nutą Ojczyzna, w którym jego laureaci wystąpili przed publicznością.

Po raz drugi uczniowie i opiekunowie szkolnego zespołu Consonans mieli możliwość uczestniczyć w tym wydarzeniu. 23 listopada, po wysłuchaniu 73 wykonawców, jury w składzie: Józef Romek (przewodniczący) oraz Ksenia Miśkiewicz, Tomasz Basiuk, Rafał Żur przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych:

a) soliści

I miejsce: Gabriela Guzik – Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej – Kołysanka o zakopanej broni (Norbert Smoliński)

III miejsce: Krzysztof Sołtys – Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej – Syberiada (Anna Wyszkoni i Piotr Cugowski)

Wyróżnienie: Maria Sroka – Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej – Mury (Jacek Kaczmarski)

b) zespół

I miejsce: Consonans – Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej – Miasto (Ania Ivanek i Piotr Cugowski)

Zespół Consonans wystąpił w składzie: Klaudia Pławecka, Maria Sroka, Krzysztof Sołtys – śpiew oraz akompaniament; Kamila Macko – skrzypce; Jarosław Szewczyk – pianino.

Opiekunowie zespołu Consonans: p. Jarosław Szewczyk i p. Paweł Rapacz

Skip to content