Powiatowy Konkurs na Ozdobę Choinkową – podium dla naszych uczennic

Powiatowy Konkurs na Ozdobę Choinkową – podium dla naszych uczennic

15 grudnia 2023 roku odbyło się posiedzenie komisji IV Powiatowego Konkursu na Ozdobę Choinkową z motywem regionalnym, która dokonała oceny prac, wybierając najpiękniejsze ozdoby choinkowe. Komisji przewodniczył Starosta Limanowski, pan Mieczysław Uryga.

Na konkurs wpłynęły 44 prace, a miejsca na podium zostały zajęte przez uczennice naszej szkoły.

I miejsce: Emilia Składanowska z kl. 1M,

II miejsce: Weronika Piórkowska z kl. 1C,

III miejsce Emilia Kęska z kl. 2 rH

Prace konkursowe wykonane przez laureatki konkursu powstawały na lekcjach plastyki.

Celem konkursu jest kultywowanie tradycji regionalnych związanych z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia, a także podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji tworzenia ozdób bożonarodzeniowych.

Zadaniem uczestników było wykonanie ozdoby choinkowej z elementem nawiązującym do naszego regionu. Komisja w pracach doceniła nawiązanie do motywów regionalnych zarówno w formie jak i w zdobnictwie. Jury brało pod uwagę również staranność, estetykę i samodzielność wykonania oraz pomysłowość i oryginalność prac.

Komisja zdecydowała o przyznaniu nagród i wyróżnień w każdej z trzech kategorii: uczniowie szkół podstawowych z klas IV-VIII, uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz osoby indywidualne powyżej 18-stego roku życia nie spełniające kryteriów w/w kategorii.

Gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.

Więcej informacji i zdjęć na stronie:https://powiat.limanowski.pl/blog/poznalismy-zwyciezcow-iv-powiatowego-konkursu-na-ozdobe-choinkowa-z-motywem-regionalnym/

Skip to content